Чесні новини з усієї України!

Чи буде співпрацювати Церква з Аваковим: від «розмінування сердець» до легалізації марихуани

Чи буде співпрацювати Церква з Аваковим: від «розмінування сердець» до легалізації марихуани

Керівництво Міністерства внутрішніх справ під головуванням міністра Арсена Авакова обговорило з релігійними організаціями та Всеукраїнською Радою Церков на чолі з єпископом Римо-Католицької Церкви Віталієм Кривицьким напрямки і практичні механізми подальшої співпраці. Про це повідомляє РІСУ.

Міністр внутрішніх справ підтримав пропозицію релігійних діячів про розширення капеланської діяльності.

«В умовах війни на сході і майбутнього миру роль Церков дуже сильна. Буде напрацьовано комфортний формат співпраці, в рамках якої капеланська діяльність буде розширена на інші формування, які знаходяться в підпорядкуванні МВС, в тому числі на Нацполіцію», – заявив Арсен Аваков.

Окрема увага була приділена проблематиці ресоціалізації учасників бойових дій, насамперед у наданні їм душпастирської і психологічної допомоги у подоланні психотравм та посттравматичних стресових розладів.

У контексті миробудування та реінтеграції мешканців тимчасово окупованих українських територій Головуючий у ВРЦіРО Віталій Кривицький наголосив, що існує не лише проблема розмінування територій бойових дій, але й необхідність “розмінування сердець” людей, які довгий час були відірвані від життя в українському контексті. В цьому, на переконання єпископа, важливу роль може відіграти саме Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій.

Митрополит Белоцерківський і Богуславський УПЦ МП Августин закликав МВС неупереджено діяти та захищати права віруючих у випадках майнових конфліктів.

«МВС немає жодних привілеїв для якоїсь Церкви або релігійної організації. Це міністерство буде забезпечувати права кожного», — відповів міністр Арсен Аваков.

За пропозицією заступника старшого єпископа Української Церквви християн віри євангельської Анатолія Козачка, учасники зустрічі обговорювали можливість взаємодії поліції з капеланами під час реагування на випадки домашнього насильства з метою мирного залагодження конфліктних ситуацій та недопущення їх повторення.

Оскільки МВС і Нацполіція уповноважені контролювати дотримання Закону України «Про захист суспільної моралі» священик Української Греко-Католицької Церкви Олекса Петрів звернув увагу керівництва міністерства на важливість виконання тих функцій, які раніше виконувала ліквідована Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі.

Серед іншого сторони обговорили проблематику реабілітації нарко- та алокзалежних осіб, зокрема у церковних закладах ресоціалізації. Керівництво МВС вважає важливою такого роду соціальну роботу Церков і релігійних організацій, однак наголосило на важливості дотримання законодавчих вимог щодо організації таких закладів.

«Для нас є пріоритетним вберегти молодь від наркозалежності. Виключно силовими методами це зробити не можна. Такі оздоровчі заклади мають бути впроваджені, а основне завдання МВС, щоб там не порушували права людини», – наголосив міністр Арсен Аваков.

На запитання міністра про ставлення ВРЦіРО до пропозиції легалізації маріхуани в медичних цілях, релігійні діячі повідомили, що це рішення неможна приймати без всебічного дослідження цього питання та узгодження такого підходу, який би не призвів до погіршення ситуації з наркотичною залежністю, особливо молоді.

ДОВІДКА ЗНАВЦІВ

Наслідком попередньої зустрічі керівництва МВС та ВРЦіРО у листопаді 2018 року було досягнуто домовленості щодо вирішення проблеми фотографування на паспорт громадянина України та інші документи, що посвідчують особу, в релігійному одязі, зокрема головних уборах, притаманних для різних релігійних традицій. Відповідний наказ МВС наразі готується до підписання.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, скандал навколо церкві

Скандал: законна ли Православная церковь Украины?

Метки:

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top