Чесні новини з усієї України!

Продаж землі в Україні: чому і хто обманює людей? (фото, відео)

Продаж землі в Україні: чому і хто обманює людей? (фото, відео)

До 1 жовтня Кабмін повинен розробити законопроект земельної реформи, а до 1 грудня його повинна прийняти Верховна Рада. Таке доручення дав Президент Володимир Зеленський. До чого це може призвести?

Нещодавно стало відомо, що ринок землі буде доступний не тільки для українських громадян, а й для іноземців. Це означає, що влада хоче дозволити купувати землю іноземним агрохолдингам. Однак, як показує досвід, там, де працюють великі агрохолдинги, село занепадає. Там, де будуть працювати транснаціональні компанії — село взагалі буде знищено. Все просто: набагато дешевше використовувати наймані бригади, ніж працювати з місцевими жителями.

Українські сільгоспвиробники, які об’єдналися в громадську організацію «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР), звернулися до Президента Володимиру Зеленському з проханням ініціювати всеукраїнський референдум, під час якого, впевнені у ВАР, люди висловляться за заборону продаж української сільськогосподарської землі іноземним громадянам.

І цьому є підстави. Адже за результатами останніх  опитувань групи «Рейтинг», більшість українців (68%) висловилися проти продажу землі, а 78% — взагалі проти продажу її іноземцям.

«Введення ринку сільгоспземель — це крок, який визначить подальшу долю всієї країни на десятиліття вперед. Тому ми закликаємо вас, Володимире Олександровичу, не допустити поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення до внесення змін до Конституції про заборону іноземцям купувати українську землю», — йдеться у зверненні ВАРу.

За перші 24 години цей підписали понад 10 тисяч осіб. Підписні листи голова ВАР передав до Офісу Президента. Подальший збір підписів триває досі.

«Сьогодні тема продажу української сільськогосподарської землі іноземцям — це питання не тільки економіки, але національної безпеки. В Україні досі триває війна, наші діти захищають цю землю, гинуть, проливають за неї кров. І якщо ми дозволимо продавати землю іноземцям, в тому числі і росіянам, у яких є паспорти країн ЄС, США, Великобританії та інших, то як розуміти, що ми захищаємо?», — запитує один з найактивніших представників  ВАР — депутат Одеської обласної ради Анатолій Артеменко.

Досвід сусідів з країн Прибалтики, де ринок землі працює вже давно, показав: вітчизняні аграрії просто не зможуть конкурувати з іноземним капіталом. Та й самі литовці рекомендують українцям не відкривати ринок землі для іноземних осіб.

«Не допустіть, щоб вашу землю скупив закордонний бізнес. Негативні наслідки ліберального ринку ми у себе в Литві відчуваємо досі. Не допускайте наших помилок!», — закликають литовці.

За словами депутата Артеменко це означає, що якщо земля опиниться в руках іноземців, половина українських сіл фактично помруть.

«Так станеться, якщо іноземна компанія зайде зі своєю технікою. Я вам скажу, що тисячу гектар землі при наявності техніки можуть обробити максимум десять чоловік. Ось уявіть собі, приїдуть десять чоловік сюди з технікою, засіють, і ніхто з місцевих жителів в цьому участі не братиме. Немає роботи для селян, значить, нікому розвивати інфраструктуру, будувати школи, дороги, розвивати територіальну громаду», — пояснює депутат.

А між тим, згідно закону, кожен українець має право отримати від держави 2 га сільськогосподарської землі. Зараз ці землі дають в основному жителям сіл: вчителям, лікарям та воїнам АТО. 10,5 млн га в Україні — це державні землі.

І за законом навіть мешканець міста має право на свої гектари. Проте реально скористатися таким шансом сьогодні практично неможливо.

«Незалежно від того, де ви живете, земельну ділянку площею до двох гектарів сьогодні можна отримати безкоштовно і, що найголовніше, законно. Це право гарантує нам Конституція України і Земельний Кодекс України. Але поки не зрозуміло, що буде з цією землею в разі зняття мораторію на продаж. Чи зможе міський житель отримати своїх 2 га і розпорядиться на свій розсуд? Наприклад, продати на внутрішньому ринку або того ж іноземцю? Зараз ми бачимо, як проблемно оформити землю атошнику. Держгеокадастр шукає причину, щоб не дати належну землю, мовляв, земля вже в оренді, хоча часто це і не так. Тим самим порушуються права людей, тому важливо донести до кожного українця, що це їхня земля і їх право розпоряджатися нею. Я хочу, щоб нас почули, донести це до всіх. Можливо, Президент не знає всіх тонкощів місцевого самоврядування, тому ми хочемо донести йому нашу думку і допомогти парламенту зробити висновки і прийняти правильне рішення», — підкреслює Анатолій Артеменко.

Земельна реформа, ініційована урядом, може значно підвищити цінність землі і вона не буде більше віддаватися у власність безкоштовно. Якщо ж влада вирішить ввести ринок землі, то що робити з безоплатної приватизацією земель? Уже зараз йдуть розмови про можливе припинення приватизації і зміни в «Земельному кодексі України». Адже якщо земля стане товаром, то, за словами прихильників зняття мораторію, це просто не потрібно.

Не варто забувати, що Україна чи не найбільший банк землі в Європі — 42 млн га. Інші країни для забезпечення своєї продовольчої безпеки витрачають сотні мільярдів доларів, скуповуючи землю по всьому світу. Тому в більшості країн світу, включаючи країни ЄС, США і Канаду, діють жорсткі обмеження на володіння та оренду сільськогосподарської землі іноземцями, включаючи повну заборону. Саме томв зараз у всіх регіонах України збираються підписи під петицією. Вже понад 100 тис. українців сказали #НіПродажуЗемліІноземцям!

Збір підписів триває. ВАР закликає українців підписати звернення і долучитися до боротьби за українську землю.

Не залишайся осторонь.

Земля України належить нам.

ДОВІДКА ЗНАВЦІВ

В Україні кожен повнолітній громадянин має право безкоштовно отримати у власність кілька земельних ділянок на різні цілі. Таке право громадян закріплено в Земельному кодексі України та передбачає можливість отримати землю для: ведення фермерського господарства; ведення сільського господарства (2,0 га); садівництва (0.12 га); споруди гаража (0,01 га); спорудження будинку (від 0,10 до 0,25 га); споруди дачного будиночка (0,10 га).

Алгоритм: що потрібно зробити, щоб стати володарем безкоштовних гектарів

  1. Подати заяву про безкоштовну передачу земельної ділянки у власність до відповідного органу виконавчої влади або місцевого самоврядування (сільські, селищні, міські ради, якщо земля в комунальній власності; районні державні адміністрації або Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, якщо земля знаходиться в державній власності).
  2. У заяві вказати розмір ділянки і його цільове призначення. У заяві повинні бути графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування земельної ділянки; згода землекористувача (у разі, якщо земельна ділянка перебуває у користуванні інших осіб); документи, які підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
  3. Розробити проекту щодо відведення земельної ділянки. Для цього необхідно укласти договір із землевпорядною організацією, оплатити дані послуги та письмово повідомити уповноважені органи про те, що ви почали розробку проекту.
  4. Після розробки і узгодження землевпорядного проекту і отримання Витяги з ДЗК необхідно подати до уповноваженого органу заяву про затвердження розробленого проекту. До заяви додати проект і витяг. Після прийняття уповноваженим органом рішення про затвердження проекту відведення та надання у власність ділянки необхідно звернутися в Реєстраційну службу із заявою для реєстрації отриманого права власності на земельну ділянку.

У разі відмови в наданні права власності на землю можна звернутися в суд. Саме суд повинен встановлювати законність оспорюваного відмови, а також наявність або відсутність порушення прав уповноваженим органом. Успіх оскарження буде залежати виключно від обставин справи і майстерності обраного представника.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, у Мологовській ОТГ — скандал

У селі Молога — народний бунт. Люди звинувачують главу ОТГ Німачука в рейдерському захопленні водопроводу

 

 

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top