Чесні новини з усієї України!

У селі Молога — народний бунт. Люди звинувачують главу ОТГ Німачука в рейдерському захопленні водопроводу

У селі Молога — народний бунт. Люди звинувачують главу ОТГ Німачука в рейдерському захопленні водопроводу

Жителі сіл Молога і Турлаки Білгород-Дністровського району Одеської області пікетують будівлю сільради. Причина невдоволення — рішення місцевої влади розірвати договір на водопостачання, укладений з ФОП Віталієм Качалкою кілька років тому. І в рамках якого, твердять сільчани, підприємець налагодив роботу системи так чесно і ефективно, що якості артезіанської води можуть позаздрити в будь-якому куточку країни. При тому, що вартість її складає всього 12 гривень за кубометр.

Так що ж не влаштовує в цьому голову Мологівської ОТГ Олега Німачука та його депутатів-однодумців?

Адже водопровід будували відповідально. І на це ні жителі села, ні сам Віталій Качалка своїх грошей не пошкодували.  В цьому й причина, кажуть люди. У місцевої влади чешуться руки «віджати» цей об’єкт, аби передати «лояльним» орендарям. Які будуть більш поступливими в плані швидкого підвищення ціни за воду для населення.

Напередодні під стінами сільради Мологи було горяче. Сюди прийшли люди, щоб прямо дивлячись в об’єктиви телекамер, звинуватити свого сільського голову в проведенні 30 серпня «таємної сесії», під час якої депутати тихенько проголосували за розрив договору з підприємцем Качалкою на обслуговування водопроводу. Не спитавши ні самого орендаря, ні громаду, сільрада вирішила передати водопровід в розпорядження місцевого комунгоспу, створеного нещодавно самим паном Німачуком. Після чого, впевнені в селі, систему отримає новий — приватний власник.

«Віталій Качалка прийшов сюди з нуля, — згадують місцеві жителі. — Водопровід лежав у руїнах. А він все підняв і відновив. Всі люди задоволені. — бабусі, дідусі … Всі його люблять! Він у нас — справжній фахівець у цій справі. Вже 7 років займається у нас водою, ще коли не було об’єднання громад. Почав з Мологи, де водопровід ніби й був, але не функціонував. Бочками воду возили. І ми всі, разом з Віталієм, брали участь у відновленні системи, грошима скидалися — він свої, ми свої. Рили ями, траншеї, шланги купували… Зате зараз, навіть коли у нас влітку 42 градуси на термометрі, тиск в мережах — відмінний. І куб води 12 гривень (нещодавно був взагалі по 10). Відмінної якості вода! Так що ж нам ще треба?! Але виходить, що сьогодні все, що ми самі побудували, намірились захопити рейдери. Ось, на сесії вирішили далі з ним не продовжувати контракт. А ми незадоволені. Сильно незадоволені! Вони без нашого відома все це зробили!»

Проте у голови Мологівської громади Олега Німачука — власний погляд на те, що відбувається.

На його думку, депутати як ті особи, котрим самі ж виборці довірили право представляти їх інтереси у владі, мали повне право голосувати за рішення, що здаються їм правильними. І порадив громадянам звернутися до своїх обранців особисто. При цьому поіменно назвати тих, хто голосував за позбавлення підприємця Качалки права орендувати водопровід, пан Німачук відмовився.

«Будь ласка, напишіть колективне звернення на сесію Мологовского сільської ради», — закликав голова ОТГ.

Однак люди не вірять, що хтось з депутатів відповідально поставиться до розгляду їх заяв. А це значить, що вже скоро тариф на воду буде підвищено новими розпорядниками системи до 35 гривень за кубометр, як у сусідньому Випасному.

Не задоволені сільчани не лише «водним» питанням. Турбує також небажання голови ОТГ розбиратися з місцевим звалищем, сплачувати з бюджету громади за послуги автотранспорту з перевезення пільговиків, вкрай незрозуміла також ситуація в земельній сфері. А тому мологівці вже не криючись пропонують Олегу Німачуку «покласти печатку на стіл і йти далеко».

Увага! Відео містить нецензурну лексику!

«За пропозицією тодішнього голови ще колгоспу, я взяв в оренду свердловину в селі Турлаки ще в 2003 році, — розповів в інтерв’ю ЗНАЮТЬ ВСІ сам Віталій Качалка. — Система водопостачання не працювала. По суті, це була оренда свердловини без діючої системи. Свердловина використовувалася для заправки автоцистерн, що розвозили воду у приватні будинки. Зрозуміло, що завдання прокласти водопровід виникло одразу. Але здійснити цей план ми змогли лише в 2006 році після довгих розмов з жителями. Прораховувалася коротка калькуляція за матеріалами і основними роботами, потім розкидалася на всіх. За два сезони — в 2006-2007 роках — було прокладено 15 кілометрів пластикових труб. На той час це була найкраща мережа в районі. Вперше була застосована безрезервуарна система подачі води в мережу з використанням комп’ютерної техніки. Така система дозволяє подавати воду в мережу без доступу кисню, що гарантує свіжу артезіанську воду прямо з крана кожного жителя села».

 

 

Предприниматель из села Молога Виталий Качалка инспектирует ремонт участка водопровода

З огляду на такий успіх, тодішній голова Мологівської сільської ради запросила Віталія Качалку до участі в тендері на оренду свердловин в селах Молога та Садове. Підприємець цей тендер виграв. І вже наприкінці 2012 року з ним було підписано новий договір. Робота з прокладання нових мереж почалася в 2013-му. На даний момент, інформує Качалка, замінено вже близько 65% трубопроводу.

«Проте в 2016 році в рамках реформи децентралізації об’єдналися громади Випаснянської сільської ради (Випасне, Турлаки, Сухолужжя), Мологівської (Молога, Садове, Бикоза) та Андріївської сільрад (Андріївка, Розкішне), — згадує підприємець. — На посаду голови нової територіальної громади було висунуто Олега Німачука. Саме він напередодні голосування і звернувся до мене з обіцянкою «не чіпати» мій бізнес в обмін на підтримку на виборах. Я відмовився».

Очоливши Мологівську ОТГ, Олег Німачук цієї відмови не забув. За допомогою 16-ти депутатів від партії «Батьківщина», представником якої був на той момент і він сам, новий голова починає всіляко йому протидіяти, каже Віталій Качалка.

«То відмовляють в оформленні точки обліку електроенергії для живлення однієї зі свердловин, то не надають повний пакет технічної документації по свердловинах. А загроза «забрати водопровід» прозвучала відразу. Але ж ніяких зауважень по роботі не було і відповідно приводів достроково розірвати договір — також. Причин не продовжувати договір у зв’язку з цим теж немає, так як система працює бездоганно, ремонти проводяться вчасно. Створюється таке враження, що відмова від пролонгації договору — це такий собі каприз маленького хлопчика, якому не дали бажану іграшку. В даному випадку — ту, яка належить жителям сіл Молога і Садове», — підкреслює орендар водопроводу.

До речі, з питанням про оцінку діяльності пана Німачука ми звернулися в Одеську обласну організацію партії «Батьківщина», в рядах якої нинішній мологівський голова балотувався на свою посаду.

Відповідь цитуємо повністю:

«Що стосується голови Молозької ОТГ Німачука Олега Степановича. На цю посаду його висунула Білгород-Дністровська районної партійна організація ВО «Батьківщина». Проте через кілька місяців Німачук О.С. припинив прислухатися до рекомендацій партії і почав проводити самостійну політику. Щоб його рішення зайвий раз не критикувалися, він повністю дистанціювався від партійного впливу. Серед депутатського корпусу, очолюваного ним, Німачук О.С. створив ситуативну більшість, багато рішень якої спрямовано сьогодні аж ніяк не на забезпечення інтересів громади. Таким чином, за дії, які завдають шкоди авторитету партії, він був виключений з її лав. Обласне та районне керівництво ВО «Батьківщина» надалі не несе відповідальності за рішення, що приймаються головою Молозькому ОТГ Німачуком О.С.».

Післямова. На сесії Мологівської сільради, яка пройшла 6 вересня, депутати ухвалили нове рішення — не передавати систему водопроводу у власність комунгоспу до листопада поточного року. Але й договір оренди з Віталієм Качалкою поки не продовжили.

Роздратовані та налякані люди загрожують масовими акціями протесту. Прицбьому вони все ще сподіваються, що на свавілля, яке чинить влада в селі Молога, зверне увагу обласне керівництво. І допоможе громадянам у вирішенні цієї серйозної проблеми.

Как ЗНАЮТЬ ВСІ, НАК «Нафтогаз» почне регулярно інформувати про ті населені пункти, які через борги можуть залишитися без опалення.

Мнение: Попрошайки вне закона, или почему не стоит подавать нищим на улицах

Leave a comment

Top