Чесні новини з усієї України!

Консультація: Як влаштувати дитину в позашкільну інклюзивну групу?

Консультація: Як влаштувати дитину в позашкільну інклюзивну групу?

Кабінет Міністрів визначив порядок зарахування дитини з особливими освітніми потребами в позашкільний заклад та принципи роботи таких закладів. Відповідну постанову Уряд прийняв 21 серпня 2019 року.

«Прийнята постанова вперше в Україні встановлює чіткі правила, як організувати інклюзивне навчання в позашкіллі. У документі ми прописали всі необхідні кроки — від того, що робити батькам для зарахування дитини, до дій адміністрації закладу та його засновників. Це дуже важливо, адже наша мета — розвивати інклюзію в різних закладах освіти. Раніше такі ж порядки вже були затверджені для дитсадків, шкіл, профтехів та вишів. Тобто відсьогодні правила організації інклюзії вже є для всіх рівнів освіти», — зазначив перший заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Щоб дитину з особливими освітніми потребами зарахували до позашкільного закладу, її батькам або законним представникам треба подати відповідну заяву. До неї необхідно додати документи, які підтверджують наявність ООП (висновок ІРЦ, індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю).

Відтак керівник закладу буде зобов’язаний створити інклюзивну групу. Він також має сформувати команду психолого-педагогічного супроводу, до якої повинні входити педагогічні працівники, адміністрація закладу та за потреби інші спеціалісти. Ця команда повинна працювати над розробкою індивідуального навчального плану разом із дитиною з особливими освітніми потребами та її батьками.

Важливо, що для старту роботи інклюзивної групи заклад позашкільної освіти має відповідати таким вимогам:

— архітектурна доступність будівель, приміщень та прилеглої території;

— підтримка принципів універсального дизайну в сфері освіти;

— відповідна матеріально-технічна та навчально-методична база.

Їх мають забезпечити адміністрація та засновники закладу.

Крім того, 21 серпня 2019 року Уряд прийняв постанову щодо продовження тривалості навчання на 2 роки школярам з особливими освітніми потребами може бути.

Йдеться про учнів інклюзивних класів початкової та базової школи. На кожному з цих рівнів навчання може бути подовжено на 1 рік.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Саакашвілі — проти Луценко

Саакашвили: Луценко бессовестно лжет

Top