Чесні новини з усієї України!

ТОП-5 трендів від нової Верховної Ради: чого чекати?

ТОП-5 трендів від нової Верховної Ради: чого чекати?

29 серпня новообрані депутати Верховної Ради 9-го скликання розпочне свою роботу та зберуться на перше засідання і візьмуться розподіляти повноваження. Партія «Слуга народу» Володимира Зеленського сформує більшість та займе ключові посади: 254.

«Зважаючи на загальну кількість самовисуванців та їхні особисті історії, ми точно всіх 50 не бачимо у фракції «Слуга народу», – зауважив голова штабу Олександр Корнієнко.

«Все буде дуже швидко. Думаю, Кабмін буде сформований в перший або другий день роботи парламенту», – заявив представник президента в Кабміні Андрій Герус.

Як  припускають експерти, у виконавчу владу хочуть потрапити ті, хто обрався до парламенту, а депутати «Слуги народу» розберуть посади у парламентських комітетах. Представники меншості не матимуть доступу до урядових посад. Президентська політсила готова віддати представникам опозиції хіба що посаду віце-спікера.

Так а хто посяде у крісло прем’єр-міністра? Наразі розглядають чотирьох кандидатів: голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, виконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка, заступника голови Офісу президента з економічних питань Олексія Гончарука і заступника виконавчого директора від України у МВФ Владислава Рашкована.

Як зізнаються в Офісі Президента, для нового парламенту підготували вже близько 100 законопроектів. Серед першочергових – закон про імпічмент президента, скасування депутатської недоторканності і повернення відповідальності за незаконне збагачення.

Крім цього, новій Раді належить вирішити земельні питання. Так, під час виступу на українсько-турецькому бізнес-форумі Володимир Зеленський заявив, що до кінця 2019 року в Україні проведуть земельну реформу, а вже з 2020 року запрацює ринок сільськогосподарських земель.Проте це можливо лишепісля ухвалення низки законів.

Також актуальними залишаються питання децентралізації і особливого статусу Донбасу, які знову можуть стати предметом гарячої дискусії.

До речі, я к прогнозують експерти, партійному керівництву буде досить складно контролювати велику фракцію «Слуга народу», адже є ризик, що вона розділиться на окремі депутатські групи та позбавить президента більшості. Аби цього не сталось, в оточенні Зеленського розглядають можливість застосування імперативного мандату. Зокрема, ухвалення спеціального закону, який дозволить позбавляти депутата мандату в разі виключення з фракції. Якщо зміни ухвалять, президентська партія зможе зберегти контроль та дисципліну. Водночас триматиме «на гачку» всіх незгодних із рішенням більшості.

«В законопроектах про посилення відповідальності депутатів важливо зберегти баланс з демократичними вимогами, щоб уникнути диктату партії. Імперативний мандат буде інструментом розправи над неугодними депутатами або частиною фракції, яка відмовляється підкорятися більшості», – вважає новообрана депутатка Ірина Верещук.

Ще один прогноз від експертів – досить сумний. Подейкують, що з осені партія «Слуга народу» втратить політичний рейтинг через ухвалення гострих питань.

«Зеленського підтримують люди з протилежними переконаннями: прихильники зближення з Росією і ті, хто орієнтований на союз з НАТО. У нього велика підтримка доти, поки він мовчить і не торкається принципових речей. Однак, як тільки він перейде до конкретних дій, картинка у тій чи іншій частині його прихильників почне руйнуватися», – зауважує директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

На думку директорки Фонду «Демократичні ініціативи» Ірини Бекешкіної, рейтинги «Слуги народу» можуть впасти в опалювальний сезон, коли люди побачать ціну на газ. Крім того, подальша підтримка партії влади залежатиме від того, хто займе ключові посади в уряді.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, українське кіно: «квартальці» в топі

В топе популярных украинских фильмов — кино от президентской «Студии 95»

Leave a comment

Top