Чесні новини з усієї України!

Пройди безкоштовний онлайн-тест та перевір себе на туберкульоз

Пройди безкоштовний онлайн-тест та перевір себе на туберкульоз

«ЗНАВЦІ» вже писали про те, що українці можуть скористатися он-лайн скринінгом та перевірити себе на наявність туберкульозної палички. Виявилося, що ця ідея Центру громадського здоров’я МОЗ України – дуже актуальна.

Так, за результатами онлайн-анкетування понад 6 тис. українців дізналися, що мають середній та вище ризики захворіти на туберкульоз, а отже їм рекомендовано вже зараз відвідати свого сімейного лікаря для відповідної консультації. Взагалі-то, тільки з 16 по 20 серпня 7 251 людина відповіли на 13 питань, що виявляють ризик захворювання на туберкульоз.

Зручний онлайн-інструмент, який створив Центр громадського здоров’я України, дає можливість перевірити, чи є у вас симптоми туберкульозу і чи могли ви ним заразитися, а також ви отримаєте інформацію про ступінь ризику захворювання на туберкульоз. Для цього необхідно виділити 5 хвилин та відповісти на 13 запитань анкети. За результатами анкетування можна дізнатися, чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз і чи рекомендовано їй додаткове обстеження. Результати тесту анонімні.

Пройти тест можна за цим посиланням: http://tbtest.phc.org.ua/

Як підкреслює Центр, цей ресурс не встановлює діагноз, але підказує користувачу, що йому варто пройти більш детальний огляд у спеціаліста.

Симптоми туберкульозу можуть бути непомітними впродовж багатьох місяців, тож люди часто звертаються по допомогу на пізніх стадіях хвороби. Несвоєчасне звернення до лікаря призводить до подовження терміну лікування та виникнення ускладнень хвороби. Небезпека також криється у тому, що один хворий на туберкульоз, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10-15 людей.

Якщо ви відмічаєте в себе кашель, що не проходить більше 2 тижнів, різку втрату ваги, спітніння, підвищену температуру та втомлюваність, вам рекомендовано звернутися до свого сімейного лікаря та пройти обстеження на туберкульоз. Пам’ятайте, що якщо виявити хворобу на ранній стадії, її можна лікувати амбулаторно, і не боятися ускладнень.

ДОВІДКА ЗНАВЦІВ

Туберкульоз — небезпечна інфекційна бактеріальна хвороба, яка найчастіше вражає легені. Рівень її поширення в Україні залишається високим: лише за липень 2019 року було зареєстровано 2067 випадків захворювання. Загалом станом на 14 серпня 2019 року під медичним наглядом знаходилось 20 235 осіб. За оцінками експертів, близько 20% від кількості зареєстрованих хворих не знають про свій діагноз і не звернулись за медичною допомогою.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, де можна перевіритися на туберкульоз

В Україні можна перевіритися на туберкульоз он-лайн

Метки:

Leave a comment

Top