Чесні новини з усієї України!

Попрацювали закордоном і більше не хочуть

Попрацювали закордоном і більше не хочуть

20% українців, які довгостроково працювали за кордоном, не планують їхати туди на заробітки знову. Такі результати опитування на OLX Робота. Головною причиною став психологічний дискомфорт. Серед цієї категорії заробітчан більшість працювала до цього в Польщі, Росії та Німеччині. Майже половина отримуваламенше $1 000. А першою мотивацією до виїзду стала низька зарплата – відповіли 42% респондентів.

В Україні більшість тих, хто мав досвід роботи за кордоном та не планує повертатися, — це чоловіки із сім’ями (близько 70%) у віці 25-34 та 45-54 роки. 7 з 10 таких заробітчан проживають у містах. Рівень освіти у всіх різний: повну вищу мають 41% респондентів, а загальну середню освіту — 39%.

Основною причиною виявився психологічний дискомфорт, пов’язаний з переїздом і віддаленістю від рідних. Майже у третини зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон вдруге, тому що вони почали заробляти достатньо в Україні. Ще 16% зізналися, що в інших країнах не лише висока заробітна плата, а ще й витрати на проживання та харчування. Кожний п’ятий залишився розчарованим після досвіду роботи за кордоном.

Незважаючи на те, що майже третина українців після повернення відзначили, що почали заробляти достатньо в Україні, саме низькі зарплати були першою мотивацією до виїзду -42% респондентів. Відсутність робочих місць у нашій країні та можливість подивитися світ — причини, які посіли друге місце.

Щодо зарплат, майже половина українців, які зараз не хочуть повертатися, отримували за кордоном до $1 000. Ще 18% — до $1 200. Тільки 11% від тих, хто не планує повторне працевлаштування, мали $2 000 на місяць. У чверті респондентів виникали конфлікти з роботодавцем, з їхнього боку до заробітчан було негативнее ставлення.

Основними напрямками робочої міграції для людей, що зараз обрали залишитися в Україні, були Польща — 33%, Росія — 35% і Німеччина — 11%.

З групи респондентів, які не хотіли б поїхати працювати за кордон знову, майже 15% все ж поїхали б на заробітки в Польщу. З тих, хто хотів мати таку можливість, майже 77% вказали, що це через зарплати та недалеку відстань від України.

Кожний другий українець, який виїхав на заробітки за кордон, а потім не захотів повертатися, працював не за своєю спеціальністю.

Майже чверть незадоволених респондентів пропрацювали за кордоном у будівельній сфері. Друга за популярністю галузь — логістична, переважно це робота водієм — 17%. Топ-3 закриває виробництво — 15%.

У рейтингу з 5 найпопулярніших сфер, у яких українці працюють за кордоном – це будівництво (22%), логістика (17%), виробництво (15%), обслуговування (11%) та інше (26%).

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, українка одержала перше місце на конкурсі італійської опери

Украинка стала победительницей на одном из самых крупных в мире конкурсов классических вокалистов

Leave a comment

Top