Чесні новини з усієї України!

Зеленський має найбільше ботів у Фейсбуці. З тролями борються кіберельфи

Зеленський має найбільше ботів у Фейсбуці. З тролями борються кіберельфи

Для боротьби з фейсбук-тролями навіть залучають волонтерів.

«За допомогою волонтерів-кіберельфів буде сформована база даних акаунтів, які характеризуються вище описаною поведінкою. Після цього Інтерньюз-Україна звернеться зі скаргою до компанії «Фейсбук» з наполегливим проханням додатково перевірити та заблокувати такі профілі. З метою зменшення кількості жертв маніпуляцій у мережі «Інтерньюз-Україна» розробить спеціальне розширення для Google Chrome, яке після запуску маркуватиме акаунти «тролів», що внесені до бази даних. Таким чином, користувачі будуть попереджені про небезпеку інформаційних маніпуляцій», — пише організація.

Зареєстровані учасники проєкту пройдуть спеціальний інструктаж, який допоможе волонтерам зрозуміти, де шукати та як розпізнавати фейсбук-тролів.

Така ініціатива організована на основі молдовського проєкту Trolless, про який раніше детально писав «Детектор медіа».

До речі, на сайті VoxUkraine дослідники проаналізували найбільш коментовані ботами Facebook-дописи на сторінках найпопулярніших медіа та політиків. Аналітики під «ботом» розуміють тих користувачів, яких модель віднесла до ботів з високою імовірністю. Модель — це алгоритм машинного навчання, який розробила Artellence. Враховувалися як коментарі, так і інформація з профілів. До аналізу бралися лише користувачі, що залишили більше 10 коментарів на політичні теми під час передвиборчої кампанії.

Найбільше активних ботів було задіяно у Володимира Зеленського – 27 926 акаунтів. Перед цим у розслідуванні проекту Bigus.info публікувалась переписка пана Федорова з художнім керівником «Студії Квартал-95» Сергієм Шефіром. У ній Михайло Федоров просив 240 тис. гривень на «ботів, які будуть захищати від атак».

На другому місці – Петро Порошенко, про нього регулярно писали 20 065 ботів. На третьому місці Святослав Вакарчук (823 боти), далі Юлія Тимошенко (821 бот) та Володимир Гройсман з 717 ботами.

Найбільша частка дописів ботів — у коментарях будь-якого змісту на сторінці Вадима Рабіновича (45% від усіх коментарів на сторінці), Євгена Мураєва (39%) та Руслана Кошулинського (36%). Найменше коментарів ботів на сторінці Ірини Геращенко (0,02%), Семена Семенченка (0,12%) та Віталія Кличка (0,13%).

Лідерами за кількістю коментарів ботів на особистих сторінках є Володимир Зеленський (58 350 коментарів ботів з 255 157 або 23%), Петро Порошенко (47 750 з 173 046 або 28%) та Юлія Тимошенко (24 683 з 100 889 – 24%).

«Варто сказати, що боти можуть належати не тільки тому політику, про якого пишуть позитив, а і його конкурентам (в такому випадку вони пишуть негатив). Кому саме належали ті чи інші активні боти, ми не досліджували», — зазначають дослідники.

Вони поділили ботів на «фанів», «хейтерів» та «актуалізаторів». Мета останніх — підвищити згадуваність політика і його віпзнаваність. Ботів-фанів найбільше у Юлії Тимошенко. Це єдиний політик, у якого кількість позитивних коментарів від ботів переважає кількість негативних.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Юлія Тимошенко стала двічі бабусею

Юлия Тимошенко: дважды бабушка

Leave a comment

Top