Чесні новини з усієї України!

Штурм в Киргизстані: є постраждалі (фото, відео)

Штурм в Киргизстані: є постраждалі (фото, відео)

7 серпня спецназ почав операцію, штурмуючи будинок експрезидента Алмазбека Атамбаєва, поруч з яким перебували кілька сотень його прихильників. У наслідок, кількість постраждалих під час штурму резиденції Атамбаєва в Киргизстані зросла до 52.

Раніше повідомляли про одного загиблого поліцейського і 45 постраждалих.

Ввечері 7 серпня в будинок Алмазбека Атамбаєва в селі Кой-Таш поблизу столиці Киргизстану прибули бійці спецназу для його затримання, але прихильники колишнього президента чинили опір. Вони захопили в заручники шістьох спецназівців, які, за даними киргизької служби Радіо Свобода, перебувають у будинку Атамбаєва. Експрезидент закликав соратників звільнити бранців, наголосивши, що «це теж чиїсь діти».

blob:https://www.radiosvoboda.org/ed9fe399-3f66-4521-b8b1-153c402bfdc7

Прихильники Атамбаєва вимагають відновити електропостачання і зв’язок в селі в обмін на їх звільнення. Силовики залишили село після переговорів із соратниками колишнього президента.

За даними медиків, у лікарнях перебуває 31 людина, 11 із них – у медичних установах силових структур. Начальник управління внутрішніх справ Чуйської області Самат Курманкулов впав у кому, йому зробили дві операції, ще один потерпілий перебуває в реанімації.

Нагадаємо, У кінці червня парламент Киргизстану позбавив Атамбаєва статусу експрезидента, чим зняв із нього недоторканність. Після цього колишній глава Киргизстану тричі отримував виклики на допити від слідчих МВС, але на них не з’явився. Основні звинувачення пов’язані з корупцією та незаконним збагаченням. Атамбаєв звинувачення категорично заперечує.

ДОВІДКА ЗНАВЦІВ

Алмазбек Атамбаєв очолював Киргизстан з 2011 по 2017 рік. Він не висувався на черговий термін, вирішивши підтримати кандидата Сооронбая Жеенбекова. Але після зміни влади між політиками виник конфлікт. Внаслідок цього члени Соціал-демократичної партії Киргизстану, до якої належать і Атамбаєв, і Жеенбеков, розділилися на прихильників колишнього і чинного президентів.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, у партії «Слуга Народа» не всі вчилися — багато хто з новобранців ходив у СПА

Leave a comment

Top