Чесні новини з усієї України!

Консультація: директор школи має право на додаткову відпустку

Консультація: директор школи має право на додаткову відпустку

Керівник закладу освіти зазвичай працює понаднормово, тому його відпочинок може тривати довше. Працівникам з ненормованим робочим днем надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці (ч.2 ст. 8 Закону України «Про відпустки»).

Вона триває 7 календарних днів та стосується посад, робіт та професій, які визначені колективним договором або угодою. Втім, у кожному конкретному випадку тривалість відпочинку встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

«Орієнтовний перелік посад працівників з ненормованим робочим днем системи Міністерства освіти і науки України» міститься у Додатку 1 до Галузевої Угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 — 2020 роки. У цьому переліку вказано і керівника установи. Таке роз’яснення надають в Управлінні соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

До того ж, забезпечити надання додаткових відпусток рекомендовано у п. 5.3.10 Галузевої Угоди. Положення Угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов’язковими для включення до колективних договорів (п. 1.4 Галузевої угоди).

Тривалість щорічної основної відпустки директорів середніх навчальних закладів становить 56 календарних днів. Так зазначено у розділі III «Середні навчальні заклади, навчальні заклади для громадян, які потребують соціальної допомоги і реабілітації» Додатку до «Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки» загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів (ст. 10 Закону України «Про відпустки»). Тому додаткова відпустка директора закладу загальної середньої освіти за ненормований робочий може надаватися тривалістю не більше 3 календарних днів.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, треба захищати дитину, який постраждав від булінгу у школі

Травля в школе: Как защитить ребенка?

Leave a comment

Top