Чесні новини з усієї України!

Хочете дати своїм дітям шанс на успішне майбутнє? Вчіть їх критично мислити!

Хочете дати своїм дітям шанс на успішне майбутнє? Вчіть їх критично мислити!

Найголовніша навичка майбутнього – вміння вчитися і брати відповідальність за себе і навколишній світ.

У всьому світі системи освіти не встигають адаптуватися до вимог сучасного світу: 65% дітей, які навчаються в початковій школі, будуть зайняті в професіях, які ще не існують. Це покладає на батьків додаткову роботу і відповідальність, пише віце-президент Асоціації платників податків України, автор соціальної ініціативи ІТ-школяр Валерій Омельченко. Він назвав шість навичок, які необхідні кожній дитині для успішного навчання та побудови кар’єри.

Цифрова грамотність. Включає в себе інформаційну та комп’ютерну грамотність, основи комунікації за допомогою комп’ютерних технологій, створення цифрового контенту, рішення задач за допомогою цифрових технологій.

Кібербезпека. Основи безпечної поведінки в інтернеті повинен знати кожен власник смартфона. Кілька правил для дітей: не ділитися персональною інформацією в мережі, не зустрічатись особисто з «інтернет-друзями», не приймати повідомлення від незнайомців і не відкривати мультимедійні дані, які мають ознаки «вірусних».

Критичне мислення і медіаграмотність. В епоху надлишку інформації навіть дорослому буває складно відрізнити фейк від правди. Медіаграмотність вирішує цю проблему: вчить ідентифікувати пропаганду, цензуру, однобоко поданий матеріал.

Обчислювальне мислення і програмування. Вивчити нову мову програмування не так вже й складно. Але куди важливіше навчитися алгоритмичному способу мислення з логічними прийомами і здатністю розбивати будь-яке завдання на дрібні частини. Ця навичка потрібна не тільки програмістам, вона буде корисною в будь-якій сфері діяльності.

Робототехніка та штучний інтелект. Цей напрямок заслуговує хоча б поверхневого вивчення в зв’язку з темпами розвитку штучного розуму. У майбутньому, коли він наблизиться до аналітичних здібностей людини, не буде зайвим розуміти, як його «вимкнути».

Уміння вчитися. «Найголовніша навичка майбутнього, на мій погляд, — це вміння вчитися і брати відповідальність за себе і навколишній світ. Навчання теж йде в онлайн-формат, і більшість сучасних дітей не читають книжки, а слухають підкасти та дивляться влоги. Якщо і навчання стає мобільним, потрібно прищеплювати навичку вчитися постійно. Це і є головною запорукою успіху в майбутньому», — вважає Валерій Омельченко.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, найпопулярніші професії в Україні пов’язані з менеджментом, гуманітарними науками і IT.

Менеджеры и юристы. Какие профессии выбрали украинские абитуриенты?

Leave a comment

Top