Чесні новини з усієї України!

Засідання нової Верховної Ради відбудеться до 9 вересня

Засідання нової Верховної Ради відбудеться до 9 вересня

Центральна виборча комісія (ЦВК) визнала, що вибори відбулися і завершує підрахунок голосів. Після оголошення та публікації його підсумків розпочнеться підготовка до першого засідання нового скликання парламенту.

Воно має відбутися не пізніше 9 вересня. НВ розповідає, від чого залежить точна дата та які етапи їй передуватимуть, пише НВ.

До 5 серпня ЦВК має оголосити офіційні підсумки виборів. Закон відводить на це 15 днів після дати голосування (21 липня).

До 10 серпня результати повинні надрукувати в офіційних виданнях — газетах Голос України та Урядовий курєр. Публікація має вийти протягом п’яти днів після того, як ЦВК оголосила підсумки підрахунку голосів.

До 15 серпня  (не пізніше п’яти днів після публікації результатів виборів) сформують підготовчу депутатську групу. Ще п’ять днів (до 20 серпня) в неї є на те, щоб зібратися на засідання — його скликає спікер попереднього складу Ради (Андрій Парубій) або перший віце-спікер.

Саме ця група напрацьовує деталі першого засідання і першої сесії Ради, серед яких:

  • як розмістяться народні депутати на дебютному засіданні;
  • як пройде урочисте відкриття першої сесії нового скликання;
  • яким чином будуть сформовані комітети в новому парламенті.

Кожна партія з тих, які пройшли в Раду, делегує в групу по одній людині від 15 своїх новообраних нардепів. Крім того, до неї потраплять і по одному депутату від кожних 15 самовисуванців, які отримали мандат.

До 17 серпня, тобто протягом тижня після виходу офіційної публікації з результатами виборів, апарат Верховної Ради має розіслати майбутнім нардепам необхідні документи для підготовки до першої сесії.

А до 30 серпня — не пізніше як за 20 днів після знакової публікації в газетах — народні обранці зобов’язані подати до  ЦВК документи для реєстрації депутатами. Протягом тижня після реєстрації слуги народу отримають тимчасові посвідчення.

Новий склад парламенту збереться під куполом Верховної Ради на перше засідання до 9 вересня — не пізніше ніж на 30-й день після офіційної публікації результатів народного волевиявлення.

Перед початком цього урочистого засідання, яке відкриває першу сесію Ради дев’ятого скликання, депутати складуть присягу.

Традиційно її текст зачитує найстарший депутат у парламенті. Скоріше за все, це буде Юлій Іоффе — 78-річний представник Опозиційної платформи — За життя (№12 в списку), депутат шести скликань Ради.

Присягу мають підписати всі народні обранці. Її текст такий:

«Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників».

Заповітні депутатські мандати нові парламентарі отримають протягом тижня після своєї присяги — щонайпізніше 16 вересня.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, представник партії «Слуга народу» Олександр Горенюк, який постійно проживає в Києві, виграв вибори у Верховну Раду по Суворовському району Одеси (136 округ) у розпіареного чинного нардепа, друга Олексія ГончаренкаДмитра Голубова.

Поменяли Г на Г: В Одессе миллионер Дмитрий Голубов проиграл выборы «Слуге Народа» из Киева

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top