Чесні новини з усієї України!

В Україні змінено систему перерахунку пенсій

В Україні змінено систему перерахунку пенсій

Уряд спростив процес призначення, перерахунку, виплати пенсій, встановлення надбавок і доплат до них, а також переведення з одного виду пенсії на інший шляхом скорочення переліку документів, що подаються до пенсійних органів.

Відповідно до прийнятої постанови Уряд запровадив інформаційну взаємодію між органами Пенсійного фонду та іншими органами виконавчої влади. Зокрема — з метою підтвердження інформації про заявника щодо прав на пільги, актів цивільного стану громадян, проблем інвалідності, місця проживання / перебування.

Передбачено безоплатне використання інформації і електронний документообіг з 6 інформаційних реєстрів:

  • Державного реєстру фізичних осіб — платників податків;
  • Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
  • Централізованого банку даних з проблем інвалідності;
  • Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги;
  • реєстрів даних про дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, які проживають або перебувають в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
    реєстрів територіальних громад.

Як зазначено в повідомленні, до прийняття цієї постанови через відсутність ефективної взаємодії між пенсійними органами та іншими органами влади існувала проблема, коли громадяни були змушені подавати документи, що містять однакову інформацію і відомості, що вже є в наявності у держави в різних реєстрах. У той же час, громадяни для нарахування пенсії були змушені витрачати час і гроші на відвідування різних органів для збору потрібної інформації та документів.

Це рішення дасть можливість скоротити кількість документів, які подаються громадянами України безпосередньо до пенсійних органів, забезпечить прозорість призначення пенсій за рахунок використання актуальної та достовірної інформації, що міститься в державних реєстрах.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, уряд зробив послуги з реєстрації народження дитини більш доступними і зручними.

Які документи потрібно подати при народженні дитини

Leave a comment

Top