Чесні новини з усієї України!

В Луцьку хлопцеві з синдромом Дауна і дипломом історії надали роботу в музеї (фото, відео)

В Луцьку хлопцеві з синдромом Дауна і дипломом історії надали роботу в музеї (фото, відео)

У Луцьку Богдан Кравчук – юнак із синдромом Дауна, який нещодавно став бакалавром історії, – отримав свою першу роботу.

Він працюватиме екскурсоводом у музеї історії освіти Волині. Про це повідомляють “Волинські новини“.

“З 7 серпня він (Богдан Кравчук – ред.) працюватиме на півставки екскурсоводом у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти. Ректор навчального закладу Петро Олешко розповів, що історію Богдана він дізнався від його викладачів, після чого вирішив запропонувати роботу хлопцю, який так захоплюється історією. Богдан працюватиме в музеї історії освіти Волині”, – йдеться у повідомленні.

Синдром Дауна не завадив хлопцеві здобути диплом про вищу освіту. Навчання на факультеті історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки – для Богдана позаду.

Однак питання про працевлаштування лишалося відкритим. Але – недовго. Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця зустрівся з особливим випускником і його мамою – Євгенією Кінах, аби повідомити радісну новину – для хлопця є робота за фахом, екскурсоводом у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.

Мамі Богдана Євгенії Кінах запропонували поділитись своїм досвідом виховання з іншими батьками «сонячних» діток та допомогти освітянам адаптувати навчальний процес для них.

У розмові з головою Волиньради Богдан Кравчук розповів про свій улюблений період в історії – період Київської Русі. А також зазначив, що вже має ідеї для екскурсій.

За наполегливість в навчанні Богдан отримуватиме постійну щомісячну стипендію від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» в розмірі 3 тисяч гривень. А для того, щоб відпочити після екзаменів та набратися сил Фонд подарував йому та його мамі сертифікат на відпочинок в «Буковелі». Це стало приємною несподіванкою як для Богдана, так і для його мами.

«Я такого не очікувала, якщо чесно, надзвичайно вдячна як мама. Як я зрозуміла, саме Ігор Петрович зіграв основну роль в працевлаштуванні Богдана. Хай воздасться йому, я безмежно вдячна. Більше того, він пообіцяв, що і надалі куруватиме Богдана, забезпечить літературою», – зазначила Євгенія Кінах.

Вже через два дні Богдан прийшов писати заяву про прийом на роботу на своє перше робоче місце. З 7 серпня він працюватиме на пів ставки екскурсоводом у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.

Ректор навчального закладу Петро Олешко розповів, що історію Богдана він дізнався від його викладачів, після чого вирішив запропонувати роботу хлопцю, який так захоплюється історією.

Богдан працюватиме в музеї історії освіти Волині, де вже познайомився зі своїх безпосереднім керівником – завідувачем музею Аллою Янковенко.

«Ось робоче місце Богдана, яке, щоправда, треба привести до ладу. Богдан відпочине в Буковелі, набереться сил та вже 7 серпня буде його перший робочий день», – каже Петро Олешко.

Сам же Богдан зізнається, що хвилюється, отримавши таку відповідальну роботу. Проте до всього ставиться з оптимізмом – переконує, що все буде добре.

Батькам, які виховують дітей з синдромом Дауна мама Богдана Євгенія Кінах побажала безмежно їх любити та підтримувати:

«Любити дитину такою, як вона є, виховувати, працювати. Має дитина хист – кинути всі зусилля і працювати над цим. Моя дитина має інтерес до історії і я зробила все, що могла, аби він поступив, вчився і займався своїм улюбленим предметом. Суспільству треба трошки обернутись лицем до цих дітей, не відсторонюватись. Не можуть ці діти бути на узбіччі: якщо вони будуть в соціумі, то вони розвиватимуться. А якщо ізолювати, то вони деградуватимуть», – резюмує мама.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, українці готові підтримати закон про заборону гомосексуалізму.

Юна українка встановила два рекорди з метання важких предметів

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top