Чесні новини з усієї України!

Леонід Штекель: «Закон про мову свідомо приймався, щоб зіштовхнути основні общини країни»

Леонід Штекель: «Закон про мову свідомо приймався, щоб зіштовхнути основні общини країни»

Сьогодні «Закон про мову в Україні» офіційно вступив у силу. 

Відомий одеський журналисті та громадський діяч Леонід Штекель вважає, що лобіюванням цього закону Петро Порошенко реалізував свою стратегію внутрішньої громадянської війни.

«Зрозуміло, прямі наслідки цього закону видні стануть не одразу. Процеси в суспільстві проходять досить приховано, і більшість публіки буде заколисана цією тишею. Однак, насправді, картина зовсім інша, — цитує Штекеля Odessa Daily. —  Я б порівняв наслідки прийняття закону про «мову» з наслідками московської таємної війни проти опозиції. Як відомо, московська виборча комісія зараз визнала незаконними більшість підписів, які збирали кандидати опозиціонери і тепер планує не допустити їх на вибори. Зроблено це з єдиної причини: «Єдина Росія» і клеврети Путіна панічно боятися програти на виборах в Москву. Будучи не впевненими, що їм вдасться в потрібній кількості фальсифікувати вибори, вони вирішили піти ва банк, і просто зняти з виборів опозиціонерів».

«Характерно, що навіть лояльні до Кремля експерти публічно відмовляються йти за цим сценарієм. Логіка дуже проста: невдоволенням завжди легше управляти, коли воно спрямоване в законне русло. Якщо опозиція буде виведена із законного поля, а невдоволення, мабуть, буде продовжувати рости, то це може призвести до непрогнозованих наслідків. Навіть великі російські ЗМІ останніми днями неодноразово розміщують інтерв’ю з експертами, мабуть, намагаючись переконати Кремль, що це помилкова стратегія. Вдасться їм це чи ні — покаже час, але судячи з усього, в Кремлі вже закусили вудила.

Абсолютно ідентична ситуація в Україні з законом про «мову». Вже неодноразово говорили експерти, що закон свідомо приймався в такому вигляді, щоб зіштовхнути основні громади України. Стан внутрішньої громадянської війни — це саме те, на що розраховував і розраховує Петро Порошенко. З точки зору долі української культури і мови, це найгірша стратегія, яка може бути обрана. Вона неминуче породжуватиме ненависть до української мови та культури у будь-якої людини, що володіє почуттям власної гідності. Причому наслідки цієї стратегії будуть відчуватися ще дуже багато і багато років. Досвід історії вчить, що подібна політика НЕМИНУЧЕ веде до деградації і мови, і культури. Підсумком стає тотальний наступ «суржику» і виродження культури», — резюмує автор.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Росія скликала засідання Радбезу ООН з приводу українського закону про мову.

Закон про мову в Україні дійшов аж до ООН

 

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top