Чесні новини з усієї України!

Уляна Супрун виступила проти Ляшка і «антигуманної» кастрації педофілів

Уляна Супрун виступила проти Ляшка і «антигуманної» кастрації педофілів

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун продовжує генерувати резонансні новини.

Так, учора вона оприлюднила в фейсбуку свою точку зору щодо ідеї глави «Радикальної партії» Олега Ляшка (яку до нього озвучувало з десяток нардепів) про примусову хімічну кастрацію осіб, які вчинили злочини на сексуальному грунті.

«Вчора 247 народних депутатів Верховної Ради України стали жертвами майстерної передвиборчої маніпуляції. У свій останній робочий день вони проголосували за закон про протидію сексуальному насильству. У Раді було два законопроекти, але за основу та в цілому (тобто остаточно) проголосували за той, що запропонувала фракція невільних радикалів, а не за розроблений експертами, — пише Супрун. — Депутати всіх (!) фракцій проголосували за законопроект №6449, який передбачає примусову хімічну кастрацію для тих, хто вчинив злочин сексуального характеру щодо неповнолітніх. Це означає, що Україна стане першою державою у світі, яка перетворить лікування на покарання.

Педофілія дійсно є психічною хворобою. Її дійсно лікують хімічною кастрацією, але лише в комплексі з іншими методами лікування

Депутати ж проголосували за те, щоб зробити хімічну кастрацію методом покарання всіх людей, які вчинили злочини сексуального характеру щодо неповнолітніх. Не всі, хто вчиняють такі злочини мають психічну хворобу. Дослідження свідчать, що лише половина таких злочинів скоєні педофілами. Тому Україна буде примусово робити хімічну кастрацію людям, без урахування їхнього стану здоров’я».

За слова голови Мінздраву, ініціатива Ляшка про кастрацію — це не що інше, як чергова спроба використати популізм у власних політичних потребах.

 

«Звісно, коли дуже хочеться знову потрапити до Ради, але шанси щодня стають меншими, можна нехтувати базовими правами людини. А з допомогою популізму “просовувати” в Раді абсолютно антигуманний закон. За законопроект, який готували експерти та який відповідає міжнародним нормам права, проголосували в першому читанні. Але Ляшко на хвилі передвиборчого популізму просунув в раді закон, який буквально легалізує в країні застосування антигуманних методів з тотальним порушенням будь-яких прав людини», — вважає Уляна Супрун.

За її словами, використання хімічної кастрації як методу покарання без згоди і є грубим порушенням прав людини, передбачених Конституцією України та міжнародними конвенціями. Воно має бути частиною лікування, яке має відбуватися гуманно і доповнюватися іншими методами.
Якщо цей закон вступить в силу, Україна матиме позови до Європейського суду з прав людини. А відтак, гроші платників податків будуть витрачатися на компенсації ґвалтівникам. Адже вже зараз очевидно, що це буде визнано порушенням прав людини.

«Крім того, в законі пропонуються відкриті реєстри. Але сам закон щонайменше не визначає, за якими принципами має працювати цей реєстр. Це ще одна ознака того, що законопроект є дешевим популізмом, а не системним рішенням проблеми, — зауважує чиновниця. — Відкриті реєстри можуть нашкодити самим жертвам сексуального насильства. Адже велика частина випадків сексуального насильства стається в сім’ях. Лише 10% таких злочинів скоюються незнайомими жертві злочинцями. Інша частина випадків трапляються в сім’ї або близькому колі.

Чим менша дитина, тим більша ймовірність, що аб’юзер є членом сім’ї. Американський досвід свідчить, що матері відмовляються повідомляти про злочини через публічність. Вони бояться, що їхній чоловік чи коханець, який ґвалтує дитину, потрапить до реєстру. Через це злочинці залишаються непокараними».

Супрун також висловила надію, що голова держави Володимир Зеленський цей закон не підпише.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, народний депутат Іван Фурсін, обраний земляками нещодавно загиблої від рук збоченця Даші Лук’яненко на Одещині, зареєстрував власний законопроект про хімічну кастрацію педофілів.

Педофілів в Україні будуть піддавати хімічній кастрації. Нардеп Іван Фурсін вніс законопроект (документ)

Leave a comment

Top