Чесні новини з усієї України!

Як проголосувати переселенцям на парламентських виборах

Як проголосувати переселенцям на парламентських виборах

Лише 6% переселенців з Донбасу та Криму взяли участь у президентських виборах. Менше 76 тис. громадян з непідконтрольних районів Донбасу та Криму взяли участь у квітневому другому турі президентських виборів в Україні, свідчать дані з Держреєстру виборців.

Не дивлячись на спрощену процедуру зміни місця голосування. Для того, щоб проголосувати не за місцем реєстрації, мешканцям непідконтрольних територій достатньо було лише подати заяву та пред’явити паспорт.

В громадській організації «Група впливу», яка займається, серед іншого, роз’ясненням виборчих прав серед переселенців, вважають причиною низької активності у другому турі виборів президента процедуру зміни місця голосування.

«Та це все одно лишалось клопіткою справою, бо черга у відділеннях держреєстру виборців відлякували багатьох, хто хотів перереєструватися»,- розповідає представниця «Групи впливу» Наталія Новікова з Луганської області.

У ЦВК вирішили не змінювати процедуру для переселенців, натомість спростили її для всіх інших виборців. Тепер їм теж не потрібно підтверджувати причини зміни адреси місця голосування додатковими документами.

На парламентських виборах, які мають відбутися 21 липня, переселенці матимуть менше прав, ніж на президентських, кажуть оглядачі. Фактично, вони обиратимуть лише половину парламенту, адже через прив’язку виборчої адреси до одномандатних округів не зможуть проголосувати за кандидатів за мажоритарною системою.

Але є невеликі винятки: кілька одномандатних округів Донбасу, наприклад №105 на Луганщині чи №45 на Донеччині, розташовані по обидва боки лінії розмежування. Тож теоретично переселенці з окремих районів Донецька та Луганська можуть перереєструватись у межах свого округу і обрати свого депутата-мажоритарника, пояснюють у «Групі впливу».

«Та справа не лише у складній процедурі. Багато переселенців, заклопотані щоденними питаннями виживання, взагалі перестали цікавитись політикою», — впевнена пані Наталія.

З нею погоджується і співзасновниця правозахисної організації «Крим-SOS» Таміла Ташева.

«Головні кандидати на посаду президента проігнорували у своїх програмах питання переселенців, і взагалі теми Криму та Донбасу. Переселенці відповіли їм зневірою»,- пояснює вона.

Ташева та співзасновниця ще однієї переселенської ініціативи «Схід-SOS» Олександра Дворецька вирішили балотуватися до Верховної Ради за списками партії «Голос» Святослава Вакарчука. Себе вони називають «голосами окупованих територій» усередині партії, яка за останніми соцопитуваннями має шанс подолати 5-відсотковий бар’єр.

«Принциповим є питання захисту людей, які змушені були покинути свої домівки, ліквідація тої дискримінації, яка склалася відносно переселенців»,- каже Таміла Ташева і додає, що зараз у партії обговорюються питання повернення соціальних виплат мешканцям непідконтрольних територій та надання переселенцям можливості обирати місцеву владу в нових громадах.

Довідка ЗНАВЦІВ.

«Голос» — не єдина політична сила, у списках якої знайшлося місце для переселенців: разом із пропрезидентською силою «Слуга народу» до Верховної Ради іде керівник компанії «Квартал Концерт» Максим Ткаченко, який 2014 р. переїхав з Луганська, а також одеський адвокат, голова благодійного фонду «Право на захист» Дмитро Наталуха, який також опікувався правами ВПО.

Ще троє активістів ініціативи «Схід-SOS» заявили про намір балотуватися до парламенту за мажоритарними округами на рідній Луганщині.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, переселенці отримають безкоштовне житло

Переселенцы получат безоплатное жилье в Украине

 

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top