Чесні новини з усієї України!

Філарет Денисенко: «Томос потрібен був тільки для піару Порошенко!»

Філарет Денисенко: «Томос потрібен був тільки для піару Порошенко!»

Святійший патріарх Філарет заявив, що Томос був фальшивкою під вибори для Порошенка.

Філарет публічно і на всю країну заявив, що Томосу від Порошенка не існує і що він відновлює Київський Патріархат. У Києві у Володимирському храмі завершився Собор, організований патріархом Філаретом. На ньому відкинули томос про ПЦУ і проголосили відновлення Української православної церкви Київського патріархату, передають «Вести» в Telegram.

За даними видання, Філарет також звернувся за підтримкою до Президента України Володимира Зеленського.

 

У постанові Собору йдеться, що він не стверджує, а скасовує постанову архієрейського собору, проведеного 15 грудня 2018 року.

«… бо це був не Помісний собор, а збори підписів архієреїв, одного священика і двох мирян про умовну ліквідації УПЦ КП на вимогу Вселенського Константинопольського Патріарха Варфоломія», — сказано в документі.

Відзначимо, що кілька днів тому святійший Патріарх Філарет назвав Порошенко банальним аферистом, який вірує дияволу, а не Богу. Блаженний Патріарх Філарет заявив, що Порошенко це банальний аферист, який привіз Україні залежність від Константинополя заради свого рейтингу на виборах Президента.

За словами Філарета, ніякої незалежності ПЦУ не існує. ПЦУ знаходиться в повній залежності від Константинополя і Порошенко. По суті ПЦУ це філія Константинополя на чолі з Петром Порошенком. Блаженний Патріарх заявив, що олігарх продав українську церкву Константинополю заради банального рейтингу на виборах Президента.

Філарет натякнув, що Порошенко вірить в диявола і немає там Бога в серці.

Ви уявіть собі, до якого нікчеми дійшов олігарх, якщо він підкуповував ієрархів за 20.000 $ заради пропаганди свого «величі».

В інтерв’ю «Главкому» Філарет пояснив свою позицію так. З отриманням Томосу церква стала залежною значною мірою від Константинополя, а підтримка ПЦУ з боку Порошенка виходила з його особистих інтересів — підвищення власного рейтингу.

«Як мені відомо, він (Порошенко — ред.) хотів, щоб предстоятелем не була Єпіфаній, а митрополит Вінницький Симеон. І ось ви зверніть увагу на те, що коли архієреї голосували у другому турі фактично за двох кандидатів, то за Єпіфанія проголосувало 36 єпископів, а за Симеона — 28. Але хто ці 28? 2 — московських, 13 — УАПЦ, а 13 архієрей — з Київського патріархату. Чому ці архієреї голосували за кандидата з Московського патріархату (Симеон на той момент ще був кліриком УПЦ — ред.)? Тому що Порошенко провів роботу. Я чув про те, що комусь із архієреїв платили по $20 тисяч », — повідомив Філарет.

На фото: Петро Порошенко и єпископ Симеон


Адже саме колишній президент, за словами Філарета, «продавив» нового предстоятеля на Об’єднавчому соборі, підкуповуючи ієрархів. Пообіцявши нібито чолі УПЦ КП збереження всієї повноти внутрішньоцерковної влади — якщо він погодиться поступитися.
З того моменту Філарет не раз ще виступав з критикою і Єпіфанія, і Порошенко, звинувачуючи нову церкву в тотальній залежності від Константинополя, а також у невиконанні даних обіцянок. А у вівторок 11 червня він і зовсім заявив, що відмовляється від томосу.«Цей Томос ми не приймаємо, бо ми не знали зміст Томосу, який нам дали. Якби ми знали зміст, то 15 грудня не голосували б за автокефалію. Тому що нам не потрібно переходити з однієї залежності в іншу », — заявив Філарет.

Почесний патріарх нагадав, що у ПЦУ немає прав ні на варення світу, ні на окормлення зарубіжних парафій, ні на рішення своїх внутрішніх проблем на помісних соборах.
Як ЗНАЮТЬ ВСІ, поки рівненський священник їздив на собор до Філарета, соратники Єпіфанія забрали в нього храм.

Пока священник Киевского патриархата ездил к Филарету, его храм уплыл… в ПЦУ Епифания!

 

Leave a comment

Top