Чесні новини з усієї України!

Не виконав рішення суду? Відповідай!

Не виконав рішення суду? Відповідай!

Яка відповідальність настає за невиконання рішення суду? Адже я к відомо, чинне законодавство України передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за це.

Суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Далі, після розгляду звіту, суддя своєю ухвалою може накласти на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто від 38 429 грн до 76 840 грн.

До речі, питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді. При цьому, сплата штрафу не звільняє від обов’язку виконати рішення суду і подати звіт про його виконання.

А ось умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню може каратися штрафом або навіть позбавленням волі.

За наявності ознак злочину в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи іншим чином порушує вимоги закону про виконавче провадження, державний виконавець складає акт про порушення і звертається до правоохоронних органів із зверненням – поданням (повідомленням) про притягнення особи до кримінальної відповідальності відповідно до закону. За наявності такого звернення правоохоронний орган зобов’язаний порушити кримінальне провадження.

Якщо залишились питання, можна отримати юридичну консультацію та правовий захист та телефонувати до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером тел.: 0(800)213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, частину аеродрому відсудили, допомогла мерія.

90 га с «мэрского» плеча: как отсудили часть «Школьного» аэродрома (видео)

Leave a comment

Top