Чесні новини з усієї України!

“Німі ночі” повернулися до Одеси: музика та кіно у театрі під відкритим небом  

“Німі ночі” повернулися до Одеси: музика та кіно у театрі під відкритим небом  

9й Фестиваль німого кіно та сучасної музики “Німі ночі” з вільним входом у скандальному Літньому Театрі вже розпочався.   

Кінопокази традиційно пройдуть у двох центрах української кіноіндустрії німої ери – 20-22 червня у Києві, в Довженко-Центрі, де зберігається найповніша в країні збірка німого кіно, та 22-23 червня в Одесі – місті народження фестивалю.

У програмі фестивалю в Одесі — фільми українського виробництва, що не демонструвалися на великому екрані з 1930-х рр. Показ фільмів традиційно проходить у живому музичному супроводі сучасних виконавців і композиторів.

Крім показів кінострічок, будуть представлені візуальні перформанси на межі музики та сучасної пантоміми – однієї з найвиразніших складових акторської майстерності епохи німого кінематографу.

Отже, 22 червня — зіграють TOP OF THE DEPTH (Україна) та Aleksej Ovsiannikov (Нідерланди).

TOP OF THE DEPTH – проект на грані імпровізаційно-композиційних та академічних підходів в музиці. Він був створений лауреатом багатьох джазових, академічних та вокальних конкурсів піаністом Олександром Мельничуком і втілює досвід, набутий за багато років музичних подорожей понад 30 країнами світу.

Aleksej Ovsiannikov народився та виріс в Голландії, вивчає пантоміму в Театральній Академії Амстердаму. Протягом життя він займався вокалом, хореографією, театральною та кінематографічною акторською діяльністю. Останнім часом все більше занурюється у світ імпровізаційного мистецтва.

На другий день, 23 червня, талановита одеситка JULINOZA покаже зворушливий перфоманс, наповнений кінематографічними образами, фантазійними персонажами і новаторськими музичними рішеннями. Спеціальний гість – хореограф-постановник, танцюристка, мисткиня пластичної драми Айя Перфіл’єва.

Отже, на фестивалі покажуть дві стрічки українського виробництва, що були забуті протягом майже століття.
Це прем’єри забороненої авангардної роботи Івана Кавалерідзе «Штурмові ночі» (1931) та комедії «Пригоди полтинника» (1929) Акселя Лундіна, однієї з небагатьох вцілілих німих дитячих комедій, нещодавно повернутої в Україну з російського Госфільмофонду. Нині обидві стрічки зберігаються у Фільмофонді Довженко-Центр : Dovzhenko Centre.

Довідка ЗНАВЦІВ. Над створенням саундтреку до фільму «Штурмові ночі» працювала композиторка Алла Загайкевич (Україна). Його вона виконає разом із перкусійником Аркадієм Готесманом (Литва).

Фільм «Штурмові ночі» (1931) – останній «німий фільм» Івана Кавалерідзе, дає можливість відчути радикалізм використання авангардної кіномови «кіноока» в ігровому кіно. Фільм, де машинна романтика індустріальної доби та українське традиційне середовище нашаровуються, проростають один в одне, утворюють єдиний мистецький простір, насичений живою життєвою імпульсивністю.

Саундтрек до фільму «Пригоди полтинника» написала фіналістка програми для кінокомпозиторів Envision Sound Ольга Подгайська. Музику виконає Five — storey ensemble.

Ольга Подгайська – композиторка, органістка з Білорусі. Створювала музику до німих фільмів Віктора Шострьома і Альфреда Хічкока. 

У 2019 стала фіналісткою міжнародної навчальної програми для кінокомпозиторів Envision Sound, організованої Британською Радою в Україні та Національним центром Олександра Довженка в Києві.

З 2012 року, коли був заснований Five-storey ensemble, рушійною силою колективу є творча активність композиторів Ольги Подгайської і Віталія Дорошука. Ансамбль активно займається концертною діяльністю і студійною роботою. Два альбоми були видані на італійському лейблі Altrock в 2013 та 2017 роках і отримали високі оцінки міжнародних критиків.

Five-storey ensemble також є постійним учасником міжнародного фестивалю сучасної музики і німого кіно «Кінемо». У музиці колективу перетинаються безліч стильових напрямків: мінімалізм, авангард, неоромантизм, rock in opposition. Ансамбль тісно співпрацює з сучасними білоруськими композиторами.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, у Києві покажуть безкоштовні стрічки

В «Жовтні» устроят бесплатные кинопоказы для пенсионеров

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top