Чесні новини з усієї України!

Що ми їмо? Натуральна та органічна, ще смачніша

Що ми їмо? Натуральна та органічна, ще смачніша

Вже оприлюднили основні проблеми органічного виробництва в Україні. Бо, як відомо, Україна займає 20-те місце у світі і 11-те у Європі по площі земель, зайнятих під органічне сільськогосподарське виробництво, йдеться у AgroPolit.com.

Вже 2 серпня цього року в Україні розпочнуть діяти нові національні стандарти органічного виробництва, будуть працювати нові правила. В Законі України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» враховано європейський досвід щодо запровадження державно-приватної системи контролю органічного сектору сільськогосподарського виробництва.

Завдяки новому закону, Держпродспоживслужба повинна розробляти та затверджувати державний логотип для органічної продукції, розвивати ринок органічної продукції, забезпечення ведення Реєстрів, серед яких реєстр операторів ринку органічного виробництва, органічного насіння і садивного матеріалу та органів сертифікації, а також забезпечувати відкритості та їх загальнодоступність. Крім того, уся органічна продукція має бути сертифікованою.  Її проводять щороку, згідно з законом. А ось строк дії сертифіката становить 15 місяців з дати його видачі.

Повноваження щодо сертифікації органічного виробництва надаються акредитованим органам сертифікації.

Відповідно до статті 27 закону, особа, яка має намір перейти на органічне виробництво або здійснювати обіг органічної продукції, може обрати будь-який акредитований орган та укласти з ним договір на проведення сертифікації. Також має право додатково укласти договір з органом іноземної сертифікації.

Сертифікат, що засвідчує виробництво та/або обіг органічної продукції згідно із іншим законодавством, ніж законодавство України, визнається в Україні з метою імпорту або експорту такої продукції у разі, якщо він виданий органом іноземної сертифікації, внесеним до Переліку органів іноземної сертифікації.

Також закон передбачає відповідальність за порушення норм у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції у вигляді штрафу, зокрема відповідальність за недотримання закону несуть і органи сертифікації.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, у цьому році значно подорожчали продукти

Какие продукты подорожают в 2019 году?

 

 

 

 

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top