Чесні новини з усієї України!

Державна судова адміністрація запрошує брати участь у правосудді

Державна судова адміністрація запрошує брати участь у правосудді

Хто такі присяжні та до розгляду яких категорій справ вони залучаються? Міністерство юстиції України у своїх правопросвітницьких матеріалах розповідає пр те, хто такі присяжні, хто може бути присяжним та до розгляду яких категорій справ вони залучаються.

Як пише прес-служба Головного територіального управління юстиції в Одеській області, присяжними можуть бути громадяни України, які залучаються до вирішення певної категорії цівильних та кримінальних справ разом із суддею в суді першої інстанції.

Присяжні мають статус судді та на них поширюються гарантії незалежності та недоторканності сіддів на час виконання ними обов’язків у судді.

Присяжним має бути громадянин України, якому виповнилося 30-65 років, володіє державною мовою, постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду.

Не можуть бути присяжними особи, визнані судом, обмежені дієздатними чи не дієздатними, або які мають хронічні психологічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного. А також ще особи, які мають незняту чи непогашену судимість, особи на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.

Крім того,не можуть бути присяжними народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, військовослужбовці,  працівники правоохоронних органів, апаратів судів, державні службовці, адвокати, нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, члени Вищої кваліфікаційної комісіїї, суддів Вищої Ради правосуддя.

Як зазначається, стати присяжним просто. Першочергово необхідно звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних. Саме органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам до присяжних та дали згоду бути присяжними.

Якщо всі вимоги закону до присяжних дотримано — місцева рада своїм рішенням включає вас до списку присяжних. Потім список присяжних направляється до відповідного суду.

Автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у конкретній справі. Присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні

Довідка ЗНАВЦІВ. Якщо у вас є питання, ви можете зайти на сайт до загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я маю право” pravo.minjust.gov.ua чи зателефонувати на «гарячу лінію»: 0-800-501-492.

Офіційний веб-сайт Державної судової адміністрації України — dsa.court.gov.ua.    

Як ЗНАЮТЬ ЗНАВЦІ, відомий юрист, державний і політичний діяч Андрій Портнов повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності.

До України повернувся юрист Януковича й Тимошенко. Обіцяє засудити Порошенка

Leave a comment

Top