Чесні новини з усієї України!

Гройсман йде на вибори разом із міністрами

Гройсман йде на вибори разом із міністрами

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман має намір балотуватися до Верховної Ради від власної політсили «Українська стратегія». За його словами, у партії буде центристська ідеологія, а команду збирають «по всій країні».

В першій п’ятірці списку політсили можуть опинитися міністр Кабінету Міністрів України, соратник прем’єра Олександр Саєнко та міністр фінансів Оксана Маркарова.

На місцевих виборах 2015-го партія «Вінницька європейська стратегія» провела до Вінницької міськради найбільше депутатів. Зокрема, мандат отримав батько Гройсмана, а посаду мера обійняв соратник очільника Кабміну Сергій Моргунов.

Значна частина депутатів Вінницької міської ради, яка зараз представляє ВЄС, у попередньому скликанні (2010-2015) була обрана від партії «Совість України» (від неї на другий мерський строк обрали й самого Гройсмана), при цьому серед них були прогульники. У міськраді поточного скликання депутати ВЄС сформували коаліцію з представниками «Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Примітно, що в новій раді депутати ВЄС знову потрапили до лав прогульників. Зокрема, Борис Гройсман, батько прем’єр-міністра, через прогули став кандидатом на відкликання. Почувши про те, що у Вінницькій міськраді є депутати-прогульники, глава уряду наголосив, що вони мають «покаятись і скласти мандат».

За даними порталу YouControl, за більш ніж чотири роки існування ВЄС змінила три назви та двічі «переїжджала» – з Києва до Вінниці й навпаки. 2016 року партію перейменували на «Українську стратегію». Тепер політсила має назву «Українська стратегія Гройсмана».

Ймовірно, прізвище прем’єра в назві партії з’явилося невипадково, адже вже рік триває рекламна кампанія «Уряд Гройсмана», яка фактично мала на меті покращити впізнаваність політика напередодні виборів. Проте робиться це бюджетним коштом. Так, цьогоріч реклама «уряду Гройсмана» коштувала платникам податків 35,9 млн грн. До цих видатків належать друк і розповсюдження 18 мільйонів примірників спецвипуску газети «Урядовий кур’єр», розміщення зовнішньої реклами та реклами у друкованих ЗМІ.

Головою УСГ є секретар Вінницької міськради Павло Яблонський, обраний депутатом від тоді ще «Вінницької європейської стратегії». Він давній знайомий Гройсмана: коли той був міським депутатом, Яблонський працював у нього помічником. За підсумками 2018 року посадовець увійшов до п’ятірки найзаможніших депутатів міськради.

Згідно з даними Єдиного реєстру громадських формувань, окрім Яблонського, до політради УСГ входять чинні депутати Вінницької міської ради від ВЄС Володимир Малінін (прогульник у раді попереднього скликання) і Світлана Ярова, а також Світлана Куца та Дмитро Мира, які висувалися до ради від цієї ж партії, але не пройшли.

Цікаво, що назву «Вінницька європейська стратегія» «успадкувала» інша партія, яка була зареєстрована у грудні 2015 року та спочатку називалася «Незалежна Україна». Її очолює Андрій Дручинський, котрий безуспішно балотувався до Вінницької міськради від ВЄС, а також працював помічником на громадських засадах нардепа від БПП Сергія Кудлаєнка.

«Українська стратегія Гройсмана» не має жодного місцевого осередку зі статусом юрособи, а до НАЗК подає порожні фінансові звіти (2016, 2017, 2018 роки, I квартал 2019-го).

Наразі партія прем’єра аж ніяк не може похвалитися прохідним рейтингом. Так, за результатами опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», на початок червня 2019 року за «Українську стратегію» були готові проголосувати лише 1,3% респондентів, які визначилися з вибором та голосуватимуть.

Організацію заснували нардеп від БПП, кнопкодав Вадим Денисенко, міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко та політтехнолог, екс-лідер партії «Пора» Євген Золотарьов. Посилання на сайт «Української стратегії» можна побачити на зовнішній рекламі, що популяризує Гройсмана як «відповідального лідера».

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, ВР не відпускала Гройсмана у відставку.

Верховная Рада не отпускает Гройсмана в отставку (видео)

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top