Чесні новини з усієї України!

Чи буде Сергій Ківалов студентів на виборах використовувати?

Чи буде Сергій Ківалов студентів на виборах використовувати?

Вибори наближаються. Більшість мажоритарників підготовку почали на своїх округах ще з минулого року. Серед таких – мажоритарник Сергій Ківалов.

Він відомий своєю проросійською позицією, прізвиськом «Підрахуй» за сумнівний підрахунок голосів у 2004 р. та сумнозвісним мовним законом «Ківалова-Колісніченка». Разом із депутатською діяльністю Сергій Ківалов поєднує й академічну. Він – президент Національного університету «Одеська юридична академія» та приватного вишу «Міжнародний гуманітарний університет».  Він обраний до парламенту по мажоритарному округу №135. Територіально це Приморський район м. Одеси, де знаходяться гуртожитки університету та його навчальні корпуси, пише сайт «Вибори вибори».

Минулого тижня у пресі з’явилася інформація про перенесення екзаменаційної сесії в Одеській юридичній академії на липень. До цього студенти мали складати іспити у червні. Однак згодом з’явився проект рішення Вченої ради університету, яким адміністрація обґрунтувала перенесення сесії. Документ, очевидно, помилково датовано 22-им липня. Швидше за все, малося на увазі 22 травня 2019 р. Збіг обставин або ні, та за день до того президент Володимир Зеленський видав указ про розпуск Верховної Ради.

«Це рішення Вченої ради – перенести сесію – було прийнято задовго до того, як вийшов Указ про розпуск парламенту. Просто з наказом не було необхідності поспішати і його оприлюднення співпало з головними подіями в країні. Хочу підкреслити, що ініціювали перенесення сесії самі студенти. У нас є ще й технічні причини, пов’язані з навантаженням на сервер. Зараз в країні не найлегші часи. І ми не можемо зараз провести необхідне технічне переоснащення і оновлення наших комп’ютерних систем. Чи ви хочете, щоб під час екзаменаційної сесії мережа «лягла»?», – запитує ректор Віктор Загородній.

Як стало відомо, сесію переносять, аби до того часу студенти змогли пройти практику, бо бали мають бути виставлені до кінця здачі екзаменів.

«Я пропоную піти іншим шляхом. Студенти, які вчилися, ходили на заняття, мають оцінки… Це як пропозиція. Може, ще не погодяться, але я спробую переконувати викладачів… Іспити будуть такі, якщо їх так назвати – як ви протягом року вчилися, такі оцінки ви й отримаєте. Той, у кого 3, і скаже «Ні, я хочу 5″, тоді здає повністю іспити. Це буде справедливо?»пропонує студентству Ківалов.

Нововведення діє для студентів 1-3 та 5 курсів. 4 курси здають бакалаврські іспити. А найстарші, магістри, вже закінчили навчання взимку. Рішення Ківалова студенти вітають оплесками, адже можуть скласти сесію достроково.

В університеті перенесення дати сесії на час виборів вважають збігом.

«А я хочу звернути вашу увагу на те, що четвертий курс закінчує сесію 30 червня. І студенти роз’їжджаються по домівках. До речі, у нас близько 95% студентів – із західної та центральної частин України. І тільки 5% – одесити. Студентів не затримують в університеті спеціально «під вибори», тут не працюють. Більше 1 000 студентів вже написали заяву про дострокову здачу сесії, здали її і вже поїхали», – каже ректор ОЮА Загородній.

Більш того, на минулому тижні почали збирати інформацію про прописку. Студентка Марія зізнається – маніпуляції з реєстрацією відбувалися завжди, ініціює їх не студентський актив, а адміністрація.

«Кожен навчальний рік починається з того, що всіх студентів, які приїхали на навчання з різних регіонів України, змушують виписатись і прописатись у гуртожитку, навіть якщо вони в ньому не живуть, а самостійно знімають квартиру. Є людина, яка за це відповідає, і людям методично про це нагадують. Я не раз була свідком, як про необхідність зареєструватись нагадували студентам, які з якихось причин це ще не зробили»,розповідає Марія.

«Університет не має права взагалі у студентів вимагати інформацію щодо місця проживання або місця реєстрації. Університет має право просити у студентів інформацію, яка стосується виключно навчального процесу. Паспортні дані – так. Код – так. Прописка не потрібна взагалі університету для функціонування. Від цього ж не залежить навчальний процес, оплата контрактів і так далі», – пояснює одеський активіст та юрист Сергій Стерненко.

Інформація про реєстрацію насправді ще й захищена законом про персональні дані. Але проблема в тому, що студенти надаватимуть її добровільно. Зрозуміло, що інформація про студентів, які прописані в гуртожитках університету  необхідна, аби порахувати кількість студентів, що можуть проголосувати по округу Ківалова.

У біографії академії та самого Ківалова вже є одна історія, пов’язана з прописками на місцевих виборах 2015-го р. Тоді 296 студентів юракадемії прописалися в селищі Затока Одеської області. Студенти мігрували до одного зі спортивно-оздоровчих комплексів, що нібито належить академії. Згодом міграційна служба скасувала прописку цим студентам, університет начебто не зміг довести, що володіє комплексом «Феміда». Відомо, що в приміщенні, куди масово заселилися студенти, було лише 250 спальних місць. Поліція ж тоді встановила – фактично вони там не проживають. у 2016 р. в академії навчалося понад 4500 студентів лише 1-3 курсу (денної та заочної форми навчання). Це майже третина від кількості виборців, які віддали голоси за Ківалова – на минулих виборах він переміг із результатом у 17, 5 тисяч голосів.

Самим студентам історія з сесією теж не здається випадковою – бо студенів хочуть залучити до виборів.

«Ділять на тих, хто буде в палатці, і тих, хто буде в юрклініці. Це ніби може бути як практика. Там є окремий список. При розподілі нашу думку не враховували, там казали, що подивіться по лекціях. Ми мали бути на лекції. Але після першої лекції нас уже розподілили на кафедрі, вже були списки тих, хто буде в юрклініці, а хто буде стояти на палатках. Відмовитися навряд чи можна, бо в разі непослуху в академії начебто служать оцінки та ставлення викладачів«, – пояснює один із студентів.

Як підкреслює ректор, студенти, якщо і підуть на вибори, будуть голосувати так, як вважатимуть за потрібне.

«На студентство не можна вплинути, тим більше, їх не можна змусити», — каже пан Загородній.

Студентів можуть долучити до передвиборчої агітації, примусово призначають у штаби партії та дільничні виборчі комісії без права відмови.

«Студентів легко можуть зняти з пар для того, щоб махати прапорами партії Ківалова на якомусь з мітингів, на це забирали моїх однокурсників-хлопців напередодні виборів. Само собою, чи бажаєш ти це робити, тебе не питають. На першому курсі мені тільки-но виповнилось 17 років, права голосу я ще не мала. Напередодні місцевих виборів поверталася додому після пар, почула вхідний дзвінок. У слухавку мені повідомили, що турбують з академії, попросили віддати свій голос за  Ківалова. Чесно кажучи, я була абсолютно шокована цим і не знала, що відповісти. Потім мені сказали, щоб я передзвонила і повідомила, чи я сама, і скільки членів моєї сім’ї проголосували за президента академії. Само собою, я не передзвонила, повторних дзвінків не було, але факт отакої «агітації» мене страшенно обурив», – каже дівчина.

Замість  юридичної практики студенти миють та прибирають територію вишів.

«Студентів змушують ходити на різні суботніки, фонтани мити. Що студентів змушують у замку Хогвартса (замок, що юридично належить МГУ) прибирати і 9 станцію – це є. Лавки фарбувати – на будь-яких виборах. Кажуть, треба, відпрацьовуйте практику»,пригадує екс-студент.

«Серед принципів діяльності закладів вищої освіти законом визначено її незалежність від політичних партій. Іншими словами, політикам забороняється втручатись у навчальний процес та залучати студентів до діяльності, що не передбачена освітньою програмою», — коментує юрист Максим Хаврат.

Також змушують передплачувати компліментарну до Сергія Ківалова газету «Слово». Редакція, що видає газету зареєстрована на двох юридичних осіб – Міжнародний гуманітарний університет та офшорну компанію «Голден Гейт Бай Лімітед», а також фізичну особу Наталію Опару, яка є прес-секретаркою Ківалова. Вартість газети – 40 грн на місяць. Тобто 480 грн на рік. Якщо її справді передплачують усі студенти, то лише 1-3 курс у 2016-му р. сплатив за видання понад 2 млн грн.

Ще один засіб впливу – іменний благодійний фонд політика.

У 2012 р. на парламентських виборах громадянська мережа «Опора» зафіксувала в своєму звіті фінансування «Благодійним фондом Сергія Ківалова» окулярів для незахищених верств населення. Міжнародний гуманітарний університет «заснував» безкоштовні комп’ютерні курси для пенсіонерів» та студентську стоматологічну клініку. В цьому звіті йдеться й про залучення Ківаловим адмінресурсу в навчальних закладах. Однак благодійного фонду немає в його декларації.

«Тому що я не засновник цього фонду, а Микола Крикливий, проректор юридичної академії. А сам фонд розташовується в стінах Міжнародного гуманітарного університету», – пояснює нардеп.

А ось чи буде балотуватися на виборах Сергій Ківалов – це він вирішить до 10 числа. Скоріш за все, піде або за списками, або по округу.

У цей час у Приморському районі Одеси з’явилися борди із зображенням Марата Корольова, голови Приморської районної адміністрації та близького до мера Труханова.

«Якщо Ківалов піде мажоритаркою, то буде конкурувати з Корольовим. А Ківалов у дуже хороших стосунках з Трухановим, йому нема сенсу конкурувати. Можливо, все-таки, він піде в якесь умовне «За життя», – міркує Сергій Стерненко.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, племынник Кывалова приватизував квартиру.

Племянник Кивалова приватизировал квартиру. Почему эту историю расследует ГБР?

Leave a comment

Top