Чесні новини з усієї України!

Куди поїхати: до Афін чи до Атен? Новий правопис в дії

Куди поїхати: до Афін чи до Атен? Новий правопис в дії

З 3 червня запрацював “Український правопис” у нової редакції, повідомляють офіційні сайти Міністерства освіти і науки та Національної академії наук. З  моменту оприлюднення, наразі рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема в офіційно-діловому стилі мовлення.

Одне з основних змін — включення в норми правопису фемінітівов — слів жіночого роду, аналогічних поняттям чоловічого роду. Тепер, якщо депутат жінка, то вона стає депутаткою, а якщо вона член партії — то членкиня.

Змінюється також у словах буква «а» на «я» в таких словах, наприклад, як «клясика» і «перша кляса».

Затвердили написання назв сайтів — їх тепер потрібно писати в лапках і з великої літери. Наприклад: сайт «Вікіпедія», мережа «Фейсбук», канал «Ютуб». Але якщо назва вживається окремо, то пишеться з маленької літери і без лапок: -твітер, -фейсбук, -інстаграм, -гугл.

І щоб поїхати в іншу країну або місто, потрібно тепер точно знати, як воно називається і як вказане в українських довідниках.

гідно з нововведенням, слова грецького походження з буквосполученням -th, яке раніше офіційно передавала тільки буква -ф, тепер відображає і буква-т.

Тобто, якщо ви збираєтеся поїхати в Афіни, то вас не зрозуміють. А ось якщо в Атени — то, можливо, ви доберетеся за адресою.

Та ж історія з містом Феодосією — такого міста вже немає, зате тепер є Теодосія.

Вивчати тепер будемо не міфологію, а мітологію, зраджувати не анафемі, а анатемі, звучати не в ефірі, а в етері. Та й предстоятеля ПЦУ митрополита Єпіфанія більше так не кличуть — він тепер митрополит Епітаній.

Довідка ЗНАВЦІВ. 22 травня 2019 р. Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 437 «Питання українського правопису», якою схвалено нову редакцію «Українського правопису». Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. У серпні-вересні 2018 р. відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3 тис. пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також окремих громадян.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, депутати уникають закони.

Хитрощі: кандидати в нардепи на законній підставі уникають оприлюднення декларацій

Leave a comment

Top