Чесні новини з усієї України!

Скільки витрачали грошей на PR у ЗМІ кандидати на виборах

Скільки витрачали грошей на PR у ЗМІ кандидати на виборах

Ціни на політичну рекламу у ЗМІ коливаються від 1,2 грн за секунду вночі на телеканалах «СТБ», «ICTV» і «Новий канал» до 2 987 грн за секунду в прайм-таймі на «Інтері», пише сайт Руху Чесно. Взагалі, ціна політичної реклами на ТБ складала до 10 тис. $ за хвилину. 

Одразу після опублікування Указу Володимира Зеленського про розпуск парламенту ЗМІ оприлюднили розцінки на політичну рекламу.

У період президентської виборчої кампанії найдорожчою була реклама на ТРК «Україна» — до 5 658 грн (без ПДВ за секунду реклами у вечірньому прайм-таймі. Зараз максимальна вартість знизилася вдвічі – до 2 829 грн (без ПДВ). Зазначимо, що стільки ж наразі коштує реклама на спортивних телеканалах «Футбол 1» і «Футбол 2», які входять до медіагрупи «Україна» Рената Ахметова.

Медіагрупа «Інтер» продає політичну рекламу навіть на дитячому «Піксель TV».

Найдорожче з-поміж каналів цієї медіагрупи коштуватиме реклама на «Інтері» – 2 897 грн за секунду між 19:00 і 20:00. Найдешевша політреклама – за 518 грн між 6:00 і 7:00.

Найнижча ціна на рекламу в медіагрупі в нічні й досвітні години на розважальному каналі «Індиго TV» – 6-7 грн за секунду.

На «НТН» за секунду у вечірньому праймі правлять 518 грн. До медіагрупи, пов’язаної з магнатомФірташем та нардепом Льовочкіним, входять канали «ZOOM», «Мега», «К1», «К2», «Ентер-Фільм» і «Піксель TV». Ціна транслювання на них реклами становить від 13 до 143 грн.

З-поміж телеканалів Ігоря Коломойського та братів Суркісів найдорожчою є реклама на «1+1» – від 900 грн до 2 250 грн у вечірньому прайм-таймі, а найдешевшою – в ефірі каналу «2+2», де за секунду рекламного блоку потрібно заплатити 170 грн. Цікаво, що в період президентських перегонів розцінки на політрекламу на каналі були від 320 грн до 1 050 грн.

«Знизили (ціни, – ред.), щоб усі мали можливість потрапити на телеекран у тому ж обсязі, у якому й Петро Олексійович. Тому що, якщо в нього у фонді лежить мільярд, а в когось – 100 мільйонів, або, навпаки, у нього – 500, а в когось – 50, то, якщо по 30 тисяч, поки він буде скільки хоче потрапляти (в ефір, – ред.), в інших гроші закінчаться. І на інше не залишиться. Це теж тиск грошима. Ми дали можливість усім. Це теж не дешева ціна. Допомогли всім, крім одного», – сказав Коломойський в інтерв’ю виданню «Українська правда».

На каналі «2+2» секунда реклами коштує щонайбільше 750 грн, а на «ТЕТ» – 585 грн.

З-поміж інформаційних телеканалів максимальна вартість секунди реклами під час парламентської кампанії буде на лояльному до екс-президентаПетра Порошенка каналі «Прямий» – 700 грн, а мінімальна – 500.

На «5 каналі», який належить Порошенкові, секунда у вечірньому праймі максимально коштує 277,16 грн, а мінімально – 88,72.

Другий за вартістю секунди телеканал «NewsOne», який перебуває під впливом Віктора Медведчука. Там максимальна ціна реклами – 530 грн, а найнижча – 340. На телеканалі «112 Україна» — 94-127 грн.

300-250 грн коштуватиме секунда політичної реклами на телеканалі родини львівського бізнесмена Петра Димінського «ZIK».

Секунда реклами на каналінардепа Костянтина Жеваго та дружини «нарфронтівця» Миколи Княжицького «Еспресо» до парламентських виборів коштуватиме до 250 грн.

Реклама на «24 каналі», який належить дружині мера Львова Садового, коштує від 14 до 180 грн.

Найдешевшу з-поміж розмовних каналів рекламу продає телеканал «Максі-ТВ», який виходить в ефір під лого «НАШ» і належить татові нардепаЄвгена Мураєва. Вартість секунди там – 80 грн.

Під час президентської виборчої кампанії максимальна вартість реклами на «UA: Перший» була 70 грн. Зараз вона опустилася до 63,56.

На радіо максимальна ціна вдвічі нижча. На «UA: Культура» і «UA: Крим» секунду рекламного часу можна купити за 12 і 8 грн відповідно.

Як відомо ЗНАВЦЯМ, на виборах кандидати в президенти витратили в першому турі понад 1,7 млрд грн. Разом лідери перегонів Петро Порошенко та Володимир Зеленський віддали на передвиборчу агітацію протягом першого туру 728 млн грн. Основні статті витрат – телереклама та зовнішня реклама. Лідеркою витрат на рекламу була Юлія Тимошенко — вона на день витрачала 7 млн грн, Петро Порошенко – 6,7 млн, Володимир Зеленський – 2,2 млн. А на просування в соціальних мережах у звітах майже немає. Під час виборчої кампанії десятки сторінок у Facebook поширювали рекламу проти кандидатів у президенти. Найбільше перепадало лідерам перегонів – Володимиру Зеленському, Юлії Тимошенко, Анатолію Гриценку та Петру Порошенку.

Довідка ЗНАВЦІВ. Згідно з правилами, ціна та вимоги до опублікування політичної реклами в медіа:

— Вартість реклами не повинна перевищувати середньоарифметичне значення ціни на комерційну рекламу за останні три квартали року, що передували року проведення виборів.

—  Розцінки не можуть змінюватися протягом виборчого процесу.

—  Агітація в засобах масової інформації здійснюється тільки після оплати її з рахунків виборчих фондів кандидатів чи партій.

—  ЗМІ не мають права відмовити в наданні ефірного часу або друкованої площі будь-кому з кандидатів.

—  Замовниками політичної реклами під час виборчого процесу для показу телерадіоорганізаціями можуть бути тільки партії, кандидати в депутати.

—  Протягом демонстрації реклами обов’язково зазначається повна назва чи ім’я замовника. Для кращого сприйняття вона має займати щонайменше п’ятнадцять відсотків площі екрана й бути написаною контрастним до фону кольором.

Як ЗНАЮТЬ ЗНАВЦІ, депутати добре піаряться на держсубвенціях.

Піар на держсубвенціях: як розподіляють гроші серед київських нардепів

Leave a comment

Top