Чесні новини з усієї України!

Хитрощі: кандидати в нардепи на законній підставі уникають оприлюднення декларацій

Хитрощі: кандидати в нардепи на законній підставі уникають оприлюднення декларацій

Кандидати, які мріють стати народними депутатами вже з 21 липня можуть не показувати свої статки на законній підставі та вважають це не потрібним. І середньостатичний українець  може так і не впізнати, скільки коштів заробляє народний обранець.  

Згідно з нормою ст. 107, яка була закріплена в Законі «Про вибори народних депутатів України», із моменту його ухвалення 2011 р., «При проведенні повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидатами у депутати не подається».

Не подавали свої декларації, приміром,  на позачергових виборах до ВРУ 2014 р. На довиборах 2016 р., коли обирали кандидатів на 7 мажоритарних округах, так само.

До чого це може призвести? В першу чергу, до недовіри кандидатам. Як зазначає координаторка Громадського руху «Чесно» Віта Думанська, ті, хто не показує декларацію, дають чіткий сигнал виборцям, що вони не готові бути прозорими та підзвітними перед громадянами України.

«Більше того, оскільки закон дозволяє не подавати декларацію кандидатам, то ми можемо припустити, що ця обставина вплине на кількість техкандидатів на округах. Бо знайти тих, хто готовий стати техкандидатом і не подаватиме декларації — значно легше. Також ми звертаємося до парламенту і вимагаємо внести відповідні зміни до закону, щоб всі кандидати в нардепи були в рівних умовах», — підкреслила Думанська.

Довідка ЗНАВЦІВ. 21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради. Подати документи до ЦВК для реєстрації кандидатів у нардепи можна до 20 червня включно, а реєстрація закінчиться 25 червня. Партія, яка подаватиме виборчий список кандидатів, повинна сплатити 4,2 млн грн застави. У випадку, коли реєструється один кандидат-мажоритарник від партії або самовисуванця, застава у 100 разів менша – близько 42 тис. грн.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, депутати піаряться на субвенціях.

Піар на держсубвенціях: як розподіляють гроші серед київських нардепів

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top