Чесні новини з усієї України!

Піар на держсубвенціях: як розподіляють гроші серед київських нардепів

Піар на держсубвенціях: як розподіляють гроші серед київських нардепів

У минулому році Київ отримав майже 127 млн грн на соціально-економічний розвиток. Їх розподілили між 13 мажоритарниками, обраними до Верховної Ради від київських округів. Як відомо, ці субвенції на округ ініціюють самі нардепутати.

Як розподіляються ці кошти, проаналізував Рух ЧЕСНО та виявив, що Кабмін розподіляє субвенції  нерівномірно, що вказує на політичну заангажованість.

«Минулорічне дослідження показало зв’язок з лояльністю депутатів до бюджету. Другою проблемою залишається піар мажоритарників на субвенційних коштах, через що у виборців може скластися неправильне уявлення про функції народних депутатів», – зазначила парламентська аналітикиня Руху ЧЕСНО Оксана Ставнійчук.

 

Найбільша сума субвенцій надійшла на округ Олександра Супруненка з фракції «Воля народу». Його округ №216, до якого входить Дніпровський район міста Києва, одержав 30,2 млн грн. З них 20 млн грн спрямували на утеплення будівлі гімназії №261 на вул. Вербицького, 7. Тендер на виконання робіт виграло ТОВ «Укрбуд Козак». Як стало відомо, ця фірма 2018 р. отримала 85,5 млн грн з бюджету та уклала 42 угоди. Решту субвенцій на окрузі Супруненка витратили на ремонти освітніх закладів, а також на дитячі та спортивні майданчики. Але на цьому не закінчилося. Нардеп разом з депутатом Київради Віталієм Павликом попіарилися за бюджетні кошти на відкритті спортивної зали гімназії №267.

Понад 20 млн грн субвенцій одержав округ народного депутата з «Народного фронту» Віталія Сташука. Загалом, мажоритарники-«нарфронтівці» отримують у середньому більше субвенцій, ніж інші нардепи. Та й він піариться на роботах, які виконують за бюджетні кошти. Піариться він і на своєму сайті. Також Сташук обіцяє дарничанам нові дитячі садочки.

3 млн грн на свій округ залучив Олександр Третьяков. Нагадаємо, що у 2017 р. на округ Третьякова виділили найбільше субвенційних коштів з-поміж округів нардепів-мажоритарників Києва – понад 30 млн грн. 1 вересня минулого року депутат піарився на відкритті шкільного стадіону, збудованого за бюджетні кошти.

12 млн грн виділили на округ, де народним депутатом є Володимир Ар’єв від БПП. Найбільше грошей спрямували на капітальний ремонт скверу на просп. Мінському та вул. Полярній між ДНЗ №190 та ДНЗ №531 в Оболонському районі Києва – майже 1,5 млн грн. На 100 тис. грн менше витратили на капітальний ремонт приміщень та інженерних мереж тиру в школі I-III ступенів №29 Оболонського району м. Києва (вул. Петра Калнишевського, 3-А).

«Готують пропозиції на субвенції депутати Київради в моєму окрузі, з моєї команди на ті об’єкти, які потребують коштів, і я скеровую їх на Кабінет Міністрів. Я жодних політичних дивідендів з того не отримував. Єдине – я включаю ці речі у звіти того, що було зроблено в моєму окрузі разом з моїми колегами, на сайті Верховної Ради. Якщо мене запрошують на відкриття, то я завжди кажу, що ми це організували на гроші платників податків. Жодних стрічок я не перерізаю», – розповідає Володимир Ар’єв.

На округ мажоритарника Дмитра Андрієвського виділили понад 6 млн грн субвенцій. Це гроші на реконструкцію з добудовою середньої загальноосвітньої школи №22 на Відрадному проспекті.

На подільський округ позафракційного народного депутата Вячеслава Константіновського, який ще в липні 2017 р. намагався скласти мандат, з бюджету виділили 500 тис. грн на розміщення обмежувальних пристроїв, механічних болардів та огорож. Зазначається, що Константіновський вже два роки не був у Раді й нічого на округ не просив. Нардеп припустив, що це вже хтось інший накинув оком на його округ.

Нардеп-мажоритарник Віктор Чумак теж не звертався по субвенційні кошти. Надані на його округ 500 тис. грн витратили на навчальне обладнання для трьох шкіл.

Народний депутат Юрій Левченко запевняє, що не має жодного стосунку до 100 тис. грн, які виділили з бюджету на ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», що на бульварі Тараса Шевченка, 56. Згідно з назвами субвенцій, для коледжу закупили м’ячі, борцівські куртки, манекени та килим для занять самбо. При цьому, Левченко – мажоритарник, він проти субвенцій і мажоритарної системи.

«Субвенції на округи в тому вигляді, як це зараз відбувається, – це абсолютно звичайний підкуп мажоритарників. Тобто виконавча влада забезпечує субвенції на округи більшості мажоритарників, щоб вони голосували, як вигідно правлячій олігархії… Якщо проаналізувати потім підряди на освоєння цих коштів, які виділяються, ми дуже часто бачимо, що фірми, пов’язані з відповідними мажоритарниками, отримують підряди, щоб ці кошти освоїти. Тобто це такий подвійний «хабар»: з одного боку, вони для електоральних бонусів, а з іншого боку, для особистого самозбагачення», – каже депутат.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, в Україні розповіли про «шкільні схеми»

Сначала не платят зарплаты, потом выгоняют учеников. Как работает «школьная схема» в Украине

 

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top