Чесні новини з усієї України!

Експрес-тестування на Віл-інфекцію тепер можна робити вдома

Експрес-тестування на Віл-інфекцію тепер можна робити вдома

Аби перевіритися на ВІЛ-інфекцію, зараз не треба йти до мобільної амбулаторії чи до медичного центру та стояти у чергах. Це можна зробити у більш комфортних умовах — у себе вдома, повідомляє сайт «Медлабораторія».

Причому, для цього не потрібна медична освіта, а можна лише придбати експрес-тест в аптеці та зробити все так, як вказано в інструкції.

«Експрес-тест дуже легко робити самостійно — треба просто пробити палець, витиснути краплину крові та прикласти до отвору у пластиковому контейнері. За 15 хвилин на смужці можна побачити результат», — пояснив перший заступник гендиректора Центру громадського здоров’я МОЗ України Віктор Ляшко.

За його словами, якщо експрес-тест на ВІЛ був позитивний, його обов’язково перевіряють. Людині роблять другий підтверджувальний тест вже іншого виробника. Якщо другий тест також дає позитивний результат — беруть зразок крові, який відправляють на чутливі методи лабораторної діагностики.

Фахівець приводить жахливі цифри: в Україні близько 60 тис. людей не знає про свій ВІЛ-позитивний статус, з них майже половина — підлітки від 15 років, які вперше виявляють 3-ю та 4-ту клінічну стадії ВІЛ-інфекції, коли, на жаль, ослаблений вірусом організм вже не може долати прості захворювання.

«ВІЛ-інфекцію не можна вилікувати. Та за раннього виявлення, вчасно та правильно призначеного лікування людина з ВІЛ-інфекцією може прожити повноцінне і тривале життя, так само як здорова, неінфікована людина», — підкреслив Ляшко.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, в Україні хочуть легалізувати канабіс.

В Украине решили легализовать марихуану — законопроект

Leave a comment

Top