Чесні новини з усієї України!

Одеський екс-губернатор Степанов: «В нашій області #Сітка не спрацювала, тому що соцвиплати не здійснювались взагалі»

Одеський екс-губернатор Степанов: «В нашій області #Сітка не спрацювала, тому що соцвиплати не здійснювались взагалі»

Звільнений губернатор Одеської області розповів, як він не дав штабу президента скуповувати голоси і про що він після цього говорив з Порошенком.

Учора Президент України Петро Порошенко, отримавши згоду Кабміну, підписав указ про відставку губернатора Одеської області Максима Степанова.

Напередодні він відмовився звільнятися за власним бажанням і фактично підняв бунт проти Президента. Перший такий в історії України.

Тепер же, вже після звільнення, Степанов розповів про причини конфлікту, а також повідав про те, як він зірвав план штабу Порошенко з підкупу виборців (так званий проект #Сітка) .

— Розкажіть про #Сітку в Одеській області. В який момент ви почали розуміти, що Банкова замишляє підкуп, а вас втягують в нехорошу історію?

— Ви маєте на увазі одноразову соціальну допомогу найбільш незахищеним сім’ям?

— Проект «Турбота». Багатомільйонна прихована система підкупу голосів.

— У нас це абсолютно інша соціальна програма. Але не суть. Так ось, що стосується Одеської ОДА, ініціювали ми її ще в жовтні. Вона була аполітичною і з’явилася після рішення уряду підняти тарифи. В Україні реально дуже багато людей, які опинилися за межею бідності, ви і самі знаєте. Наш профільний департамент проаналізував ситуацію і визначив орієнтовно кількість жителів з доходом менше двох з половиною тисяч гривень на місяць.

В основному, це пенсіонери, які не одержують ні субсидій, ні інших соціальних виплат. Ми підрахували бюджет області і заклали 90 мільйонів гривень на виплати. Прив’язали їх до прожиткового мінімуму і заклали 1497 гривень на кожного. Обласна рада проголосувала за нашу програму.

— В який момент вам розповіли про #Сітку? Хто і за яких обставин?

— У січні почалася передвиборча кампанія. У пресі з’явилися статті про те, що в Одеській області нібито виплачують по тисячі гривень соцдопомоги — на підтримку конкретного кандидата в президенти. Я коли це побачив, звичайно, отетерів. І зрозумів (завдяки ЗМІ), що нашу програму щодо соцвиплат прив’язують до виборчої кампанії.

— За нашою інформацією, виплати адресувалися конкретним людям з мережі так званих агітаторів, які були сформовані в бази через анкетування. Таким чином за рахунок держкоштів технологи президента розраховували преміювати прихильників Порошенко.

— Мене в подібні справи не посвячували. Але коли пішов вал заяв на виплату соцдопомоги, не виключаю, що була спроба «зіграти в темну».

— На всіх цих бланках, які потрапили в мережу, було ваше ім’я. Вам не здається це дивним?

— Це стандартна форма заповнення. Будь-яка заява на отримання соцвиплат пишеться на ім’я голови ОДА або на ім’я начальника профільного департаменту.

І це стосується будь-якої соцдопомоги для будь-яких категорій громадян. Щоб виключити в принципі таке поняття як «підкуп», остаточне рішення щодо призначення виплат приймається на координаційній раді, в який входять співробітники ОДА, громадські працівники і депутати різних фракцій обласної ради. І головне, мною було прийнято рішення, що фізично все виплати ми зробимо після 21 квітня, незалежно ні від чого.

— У проекту #Сітка було два куратора по областям. Перший — Віталій Ковальчук, другий — Сергій Березенко. Хто займався Одеською областю?

— Скажімо так … Це був не Ковальчук. Мені акуратно задавали питання, коли я планую починати виплати. І що взагалі відбувається.

— А Ви?

— На той момент я вже добре розумів, що відбувається. І говорив, що соціальні виплати отримають виключно незахищені люди. І тільки ті виплати, які вони повинні отримати відповідно до критеріїв.

— Який план по залученню голосів через #Сітку перед вами ставили? Яка кількість голосів технологи Банкової розраховували купити на користь Петра Порошенка?

— Переді мною не ставили план по залученню голосів за допомогою сітки. Мабуть, не довіряли. А в загальному, планували, що в регіоні Порошенко набере на рівні 15-18%.

— В #Сітку зі скупки голосів втягують людей певного психотипу — літніх, пострадянської людей, як правило колишніх бюджетників, відповідальних і законослухняних. Досвід підкупу виборців по 205 округу показав, що якщо вони ставлять підпис під документом і отримали гроші в руки, вони гарантовано проголосують за кандидата, оскільки відчувають персональну відповідальність. Чи не вважаєте ви, що в цей раз #Сітка зламалася, тому що виплати соцдопомоги проходили в безготівковому форматі? Люди повинні були отримати гроші на карти, що розмило відповідальність, звідси — не проголосували.

— Я не виключаю цього. Але я по своїй натурі — романтик. І хочу вірити в те, що люди керуються іншими мотивами, ніж соцвиплатами. В нашій області #Сітка не спрацювала, тому що соцвиплати не відбувались взагалі.

— З якими проблемами ви зіткнулися, коли почали саботувати #Сітку?

— Я не саботував. Я діяв згідно із законом.

— А коли «вони» зрозуміли, що все йде не за планом?

— Напевно, після оголошення результатів першого туру.

— І що сталося за результатами?

— Ви ж бачите — 9.08% «за».

— І що потім? Хто подзвонив першим? І що сказали?

— Не було ніякого дзвінка, не було ніякої розбирання. У п’ятницю ввечері я приїхав до Президента, який запропонував мені написати заяву про звільнення.

— Чим він мотивував свою пропозицію?

— Тим, що очікував більшої підтримки в Одеській області. При цьому, я можу з упевненістю сказати, що вже сьогодні люди навчилися розрізняти: що робить місцева влада, а що — центральна. Від цього вони і визначають свої переваги. Наприклад, в містах, де мери чесно працювали на агітацію Президента, навіть при високому рейтингу цих мерів, відсоток підтримки на виборах був низький.

— А у вас не було бажання сказати про це резиденту? Або уточнити: а причому тут вибори?

— Я відразу сказав, що заяву писати не буду. З тієї причини, що у мене немає відповіді на питання: «Чому я повинен це зробити?».

— І що відповів Порошенко?

— Відповіді я не отримав. Я сказав, що писати заяву за власним бажанням не буду. Президент тільки запропонував подумати. Але я відмовився. І поїхав.

 

— Щоб забезпечити виплати за програмою «Турбота», облрада мав провести перерозподіл грошей з фондів?

— Я не знаю, як це відбувалося в інших областях з програмою «Турбота». Ми ж цю програму склали спочатку при формуванні бюджету на 2019 рік. І не забирали гроші з якихось фондів або будівництва якоїсь школи, перенапрявляя їх на соцвиплати.

— Яку роль грав ваш новопризначений заступник пан Паращенко? Чи правда, що його призначили, щоб курирувати Сітку?

— Можу сказати, що тема соцвиплат в його функціонал не входила взагалі.

— Як ви зараз спілкуєтеся?

— Нормально. Ми ж не в дитячому садку. У нас особистісного конфлікту немає.

— А як місцеві еліти відреагували на ваш вчинок? Мер Одеси, Труханів, наприклад?

— Я не розмовляв з ним. Він не дзвонив.

— А з ким спілкувалися? Хто перший дзвонив?

— Всі мої співробітники адміністрації, радники підтримали. Це було приємно. Сім’я, природно. Я радий, що величезна кількість і народних депутатів, мерів, глав районних адміністрацій підтримали мене. Це той момент, коли ти розумієш, що два роки були не дарма. Коли звик ходити по вулицях сам, без охорони, не боїшся, що до тебе хтось підійде і щось скаже.

— Зараз не з’явилося бажання взяти охорону?

— Я не готовий до таких обмежень. І не думаю, що може дійти до чогось серйозного. Або я сподіваюся, що до цього не дійде.

Джерело

 

Довідка ЗНАВЦІВ

В.о. голови Одеської ОДА призначений Сергій Паращенко — вихідець з Арцизького району Одещини, широко відомий як «людина Гончаренка» — народного депутата з БПП. Згадуючи про Паращенка, прості одесити жартують про його будинок на Французькому бульварі — у стилі «бикоко». У свою чергу мешканці Арцизу не налаштовані на жарти, вважаючи, що пан Паращенко — найзлісніший рейдер району.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, губернатор Одеської області Максим Степанов, якого відсторонив від посади президент України Петро Порошенко, відмовляється покидати свій пост і назвав указ глави держави незаконним.

Вот что такое хайп! Одесский губернатор Степанов объявил неповиновение Порошенко

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top