Чесні новини з усієї України!

Жителі Бессарабії відзначили прихід весни (фото)

Жителі Бессарабії відзначили прихід весни (фото)

Початок весни у всій південній частині Одеської області, відзначається як свято «Баба Марта» або «Мерцишор».

Історично так склалося, що у балканських народів перший день весни був пов’язаний з родючістю і благополуччям. Під час археологічних розкопок, які поводились за радянських часів, знаходили амулети, які робилися в формі невеликих камінчик, розфарбованих в білий і червоний колір, які носилися на шиї. Такі Мерцишор дівчата носили перші два тижні березня, а потім вплітали у волосся до прильоту лелек або до цвітіння перших дерев.

Активно і яскраво це весняне свято відзначили в селі Кубей, Болградського району.

1 березня, в центрі села, працівники Кубейского будинку культури, організували виставку народно-прикладного мистецтва, де були представлені картини, ікони ручної роботи кубейской художниці Колєву В.В., макраме, в’язання, вишивка майстрині Танова П.К., різна ліплення майстрині Кисса Наталії, кошики з лози, талановитого майстра Кассаделі С.Н.

Музика, святкова програма та виставка привернули багатьох жителів села, які не тільки придбали собі «мартенички», вироби з лози та джуту, але танцювали з усіма учасниками заходу, святкове хоро.

У цей день, за болгарським традиціям, в селі люди один одному дарували мартенички або мартеніци, які робилися з двох кольорів ниток, червоних і білих. Їх приколюють на одяг або пов’язують на зап’ясті і носять протягом усього місяця.

Довідка ЗНАВЦІВ

У селі Кубей, з метою виховання у підростаючого покоління і у дорослого населення почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів, неодноразово проводяться різні заходи, де беруть активну участь не тільки працівники будинку культури, а й школярі та звичайні мешканці села.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, на Дунаї може статися техногенна катастрофа.

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top