Чесні новини з усієї України!

Українці готові на компроміс з Росією заради миру на Донбасі — опитування

Українці готові на компроміс з Росією заради миру на Донбасі — опитування

Майже 70% громадян України вважають, що заради миру на Донбасі варто йти на компроміси з Росією та самопроголошеними республіками.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова, повідомляє Українська Правда.

При цьому на будь-які компроміси згодні лише 16%, а силовий варіант розв’язання конфлікту підтримують 17% українців. Серед мешканців Донбасу значно вища готовність йти на будь-які компроміси заради миру (46%), а також менша підтримка силового вирішення конфлікту (10%).

 

Водночас громадяни вважають неприйнятними більшість можливих компромісів, які обговорюються в публічному просторі та передбачені Мінськими угодами.

«Найменш прийнятними і для мешканців Донбасу, і для громадян України загалом є проведення виборів на умовах бойовиків, амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ та формування силових органів ОРДЛО лише із місцевих представників», — відзначають соціологи.

Для жителів Донбасу, а також Південного та Східного регіонів України більш прийнятними є надання ОРДЛО «особливого статусу», надання російській мові статусу державної, ухвалення закону про нейтральний та позаблоковий статус України та відновлення шляхів сполучення і торгівлі з окупованими територіями.

 

Близько половини громадян як загалом в Україні, так і на українському Донбасі віддають перевагу поверненню окупованих територій на довоєнних умовах.

«На Донбасі лише 1,7% хотіли бачити «ДНР» та «ЛНР» незалежними державами і ще 1,6% – у складі Росії», — відзначають соціологи.

Наразі 72% громадян України переконані, що триває війна України з Росією.

«Такий погляд є більш поширеним у Західному (91%) та Центральному (79%) регіонах. На Півдні таку думку поділяють 62%, а у Східному регіоні – 47%. Майже кожен п’ятий у цих регіонах не визначився із відповіддю на це запитання», — коментують експерти.

Думки жителів підконтрольного Україні Донбасу розділилися практично навпіл – 39% вважають, що сьогодні триває війна України з Росією, а 40% – що ні.

 

Опитування проходило з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, на пост Президента України претендує найбільша кількість кандидатів за всю історію країн.

На пост Президента Украины претендует самое большое количество кандидатов за всю историю страны (список)

Top