Чесні новини з усієї України!

Українці 2000-х: що їх чекає? (інфографіка)

Українці 2000-х: що їх чекає? (інфографіка)

До Дня студента компанія P&G в Україні провела дослідження професійних інтересів молодих фахівців – представників покоління Z, тобто юнаків і дівчат, які народилися після 1995 року. Головна мета дослідження – дізнатися, яким компаніям віддають перевагу українські студенти і випускники вишів, в яких сферах хотіли б реалізувати себе і як уявляють роботу своєї мрії.

«Тематика дослідження – надзвичайно актуальна: через кілька років представники покоління Z стануть головною рушійною силою на ринку праці. Тому сучасним роботодавцям важливо глибоко розуміти нове покоління, щоб залучати та утримувати таланти. Більшість фахівців у нашій компанії працюють тут 10+ років і починають зі студентських років, тому ми приділяємо особливу увагу вивченню потреб молоді», – зазначила HR-директор P&G в Україні Ольга Левченко.

«Портрет» ідеального роботодавця

За результатами дослідження, студенти і випускники вишів виділяють три найголовніші критерії вибору роботодавця – адекватна фінансова винагорода, умови роботи та графік. За перераховані параметри «проголосували» відповідно 28%, 19% і 16% опитаних. Ще для 13% молодих фахівців на першому місці – команда і взаємини в колективі, а для 9% – стосунки з керівником.

Фінансова винагорода. Учасники дослідження відзначили, що хотіли б заробляти від 6 000-10 000 гривень і до $1000. Вони прагнуть потрапити в компанію, де у всіх співробітників буде хороший соціальний пакет, бонуси за роботу, а також оплата за понаднормову працю.

Умови роботи. Психологічний комфорт, цікаві задачі та можливості для кар’єрного зростання – так, на думку покоління Z, виглядає робота мрії. Молоді фахівці хотіли б стати частиною дружної і відкритої команди, де колеги з повагою ставляться один до одного незалежно від своїх позицій і немає яскраво вираженої ієрархії.

Студентам і випускникам вузів важливо, щоб роботодавці, яких вони обирають, були готові приймати їх в штат без досвіду і навчати всього необхідного (наставництво, закордонні відрядження, тренінги). При цьому, як відзначають опитані, вони хотіли б відразу отримувати серйозні і відповідальні завдання, щоб застосовувати свої знання на практиці і розвиватися.

Робочий графік. Вибір студентів і випускників – компанії з гнучким графіком і можливістю працювати віддалено. За словами учасників дослідження, вони хотіли б проводити поза офісом мінімум два дні на тиждень, щоб поєднувати роботу з навчанням або хобі. При цьому умови роботи в офісі також повинні бути на найвищому рівні, сприяти зручності і продуктивності співробітника (релакс-зони, ігрові куточки тощо).

Також Z-фахівцям важливо мати свободу дій: вони хочуть самостійно вирішувати, коли робити поставлені завдання, а не просто виконувати вказівки керівника.

 

Професійні інтереси

У середньому більше 56% студентів і випускників знають ключових роботодавців країни, в тому числі і P&G. Якщо говорити про переваги в конкретних сферах, то серед лідерів – IT- та FMCG-роботодавці, а також великі аудиторські і консалтингові компанії (наприклад, «Велика четвірка»). Так, потрапити в команду до перших роботодавців хочуть 15% студентів і випускників, до других – 13%, а до третіх – 22%. Опитані відзначили, що ці компанії входять в їх особистий топ місць для працевлаштування, і вони зацікавлені отримати роботу в них.

Найменше молоде покоління хоче працювати в банківській сфері: такий професійний вибір готові зробити тільки 4% фахівців.

«Чорний список» компаній

Як відзначили учасники дослідження, вони ніколи не будуть працювати в компаніях, які орієнтовані виключно на зростання доходу і не дбають про своїх клієнтів та суспільство в цілому. До того ж, молоді фахівці не затримаються надовго там, де керівники проявляють неповагу до своїх підлеглих, немає зрозумілих та «прозорих» умов праці (зарплата, графік роботи, обов’язки) і висока плинність кадрів.

Методологія дослідження

У ході дослідження опитано 150 студентів і випускників вишів, які навчаються на 3-6 курсах в КПІ ім. І. Сікорського, КНУ ім. Т. Шевченка, КНЕУ ім. В. Гетьмана, НАУ і НАУКМА. При цьому представники компанії опитували тільки тих студентів, в яких є досвід роботи. Вік респондентів –20-26 років. У дослідженні брали участь представники чоловічої (39%) і жіночої статі (61%). Інтерв’ю з молодими фахівцями проходили як онлайн, такі  в режимі «живого» спілкування.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, українці покохали навушники без дроту.

Українці покохали навушники без дроту (інфографіка)

Leave a comment

Top