Чесні новини з усієї України!

В Україні почали діяти «нові правила сексу»

В Україні почали діяти «нові правила сексу»

З 11 січня 2019 року в нашій державі вступили в силу оновлені статті Кримінального кодексу. Найбільший резонанс серед громадян викликали, як не дивно, ті норми КК, які стосуються сексуальних відносин.

«Секс без розписки» — що це таке і чи не стане нова норма важелем шантажу і вимагання?

Народні депутати внесли до вітчизняного законодавства положення однієї з європейських конвенцій. Головна їх суть — будь-яка людина після статевого акту може заявити в поліцію, що не давав на це згоди.

Мовою закону нові правила звучать так: «Вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних з вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої людини з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи (згвалтування) — карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років «.

Саме ця норма і викликала резонанс серед українців. При такому трактуванні закону незрозуміло, що таке «згода» і як воно повинно бути оформлено. Йдеться про розписці, усному повідомленні партнера, публічній заяві в присутності свідків або щиросердому визнання на відеокамеру.

Що робити, якщо виникли проблеми

Звертатися за кваліфікованою юрдопомогу.

Адвокат Клим Братковський в коментарі для Obozrevatel.com заявив, що з прийняттям закону особливих змін не буде. І раніше дружина могла подати заяву на чоловіка, якщо був факт зґвалтування. Зараз же просто змінюється підхід до таких справ.

«Це не проста справа, адже порушувати провадження будуть на підставі заяви. Не те, що там хтось чув або ще щось. У кожному конкретному випадку будуть розбиратися, проводити експертизи і так далі», — пояснив Братковський, а також додав, що припущення про» розписках «або будь-яких фіксаціях сексуального акту» притягнуті за вуха «.

На думку ж юриста Ярослава Куца, в нинішній редакції закон потребує змін. Можливо, мова йде про детекторі брехні, який може бути основою у доказовій базі. В іншому випадку довести причетність до акту насильства буде складніше.

«Я думаю, це було б максимально правильно, оскільки можуть знайтися шахраї або шахрайки, які, вступивши в сексуальні відносини добровільно, будуть вимагати від сильних світу цього грошових компенсацій за те, щоб не писати щодо них заяву про недобровольное згоду і насильницькі стосунки … Уявіть ситуацію, коли хлопець чи дівчина з не дуже хорошою репутацією знаходять бізнесмена, у якого є гроші, зустрічають в ресторані, вступають в статеві зносини, після чого встають, витираються і кажуть, мовляв, дядечко, дай е мені, будь ласка, тисячу-дві-три-десять доларів, а не те я на вас напишу заяву «, — пояснив експерт в ефірі ObozTV.

Куц також уточнив, що закон спочатку буде на боці того, хто перший написав таку заяву.

Навіщо це приймати?

Думки юристів сходяться до двох основних позиціях.

Перша — в законі чітко не прописано, що така згода. І це може дати привід для маніпуляцій. Вступаючи в добровільний статевий акт, кожна зі сторін несе ризики потрапити під дію цієї статті. Бо довести «згода» партнера без свідків, документа або відеофіксації практично неможливо.

«Я навіть не уявляю, як на практиці все це може виглядати. Чоловікові доведеться кожного разу питати у дружини дозвіл або оформити розписку на тривалий термін? У нас вистачає законів, які начебто цікаві і переслідують благі цілі, але на практиці вони мертві. Думаю , і цей закон на практиці працювати не буде», — пояснив адвокат Віталій Наум.

На думку адвоката Ростислава Кравця, поправки зіграють на руку шантажистам. «Шантажистам точно стане легше. Можна загрожувати навіть дружині, що подаси заяву про зґвалтування. Адже депутати прописали, що добровільна згода на інтимні стосунки — це результат вільного волевиявлення людини з урахуванням супутніх обставин. Що це означає? Була п’яна, але не сильно?» — говорить Кравець.

Друга — при правильній подачі і вагомих аргументах, оновлені правила можуть уберегти когось із подружжя від насильства. Це і є основним посилом закону — створити механізм захисту в разі сексуального домагання.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, заяву про державну реєстрацію шлюбу можна подати в сучасних офісах європейського зразка «Open Space».

Де в Одесі та області одружують за скороченою процедурою? (юридична консультація)

Leave a comment

Top