Чесні новини з усієї України!

В Україні дозволили страхувати… бджіл

В Україні дозволили страхувати… бджіл

З березня 2019 року бджолярам можна буде укладати договори страхування бджіл.

Про це повідомив віце-президент Союзу пасічників України Денис Солдатов під час IX з’їзду союзу.

«На підготовку пішло майже три роки, зараз юристи допрацьовують договір і уточнюють деталі. Пасічник сам зможе призначати страхову виплату: тисячу гривень, дві, три або п’ять — скільки він вважатиме за потрібне. Від цього залежить вартість платежу за бджолину сім’ю, але в середньому 6,1-6,2% від страхової суми, плюс ще 2% франшизи. При цьому страхова компанія залишає за собою право з того, хто завдав шкоди, стягнути на свою користь збитки від отруєння бджіл. Тобто страховики будуть працювати на стороні бджолярів», — зазначає Денис Солдатов.

За його словами, бджолярі можуть скористатися послугами страхування, а відповідно і виплатами в разі настання страхового випадку, тільки за умови офіційної реєстрації пасіки, а також постійної комунікації з місцевими аграріями. Як приклад Денис Солдатов навів досвід пасічників Харківської області, де вже налагоджено їх взаємодію з держадміністрацією, Госпродпотребслужбой, Асоціацією фермерів і приватних землевласників.

«Така співпраця вже продемонструвала результати. У 2018 році всі отруєння бджіл в регіоні відбулися у бджолярів, які не входять до Союзу пасічників», — цитує Солдатова ІАС Аграрії разом.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, відтепер українці мають право повертати ліки до аптек.

Відтепер українці мають право повертати ліки до аптек

Top