Чесні новини з усієї України!

Відтепер українці мають право повертати ліки до аптек

Відтепер українці мають право повертати ліки до аптек

Завдякі чудернацькій законотворчості українських депутатів в Україні    стало можливим повертати ліки в аптеки.

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування і перегляду ставок окремих податків і зборів» (№2628-VIII від 23.11.2018 р.).

Зокрема, передбачено внесення змін до ст. 8 (Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості) Закону України «Про захист прав споживачів».

Внесені зміни надають споживачеві право протягом гарантійного строку вимагати від аптечного закладу повернення сплаченої за товар грошової суми або заміну медичних препаратів чи обладнання на такі ж самі або на аналогічні з числа наявних у даному аптечному закладі, передає ZN.UA.

У свою чергу, аптечна установа відтепер зобов’язана прийняти товар неналежної якості у споживача  та задовольнити його вимоги.

За словами Олексія Соловйова, екс-голови Держлікслужби україни, доктора медичних наук, термін придатності лікарських засобів (гарантійний строк) може становити близько п’яти років.

Це означає, що протягом цього періоду споживач потенційно може повернути товар, придбаний в аптеці.

«Що ж може статися з лікарським засобом за цей час? Перш за все, слід згадати, що такі специфічні товари, як лікарські засоби, для стабільності фізико-хімічних властивостей під час зберігання вимагають захисту від світла, впливу вологи, випаровування, дотримання температурного режиму, захисту від дії газів навколишнього середовища, — зазначає експерт. — У цьому контексті незрозуміла роль держави, яка повинна гарантувати споживачам оборот якісної продукції на ринку. А це, в свою чергу, буде формувати зростання недовіри як до системи контролю якості, так і до всіх учасників обороту ліків».

 

Як ЗНАЮТЬ УСІ близько 70% лікарських препаратів в українських аптеках, на жаль, є фальсифікатом.

В украинских аптеках 70% лекарственных препаратов — фальсификат (видео)

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top