Чесні новини з усієї України!

В Україні створено  військову частину, що очолюють у Польщі

В Україні створено  військову частину, що очолюють у Польщі

Раніше військовослужбовці з Польщі та Литви створили в Україні спільну бригаду. Тепер завдяки новому закону з’явиться ще й литовсько-польсько-українська військова частина з ім’ям на честь Гетьмана Острозького.

Але той факт, що керівництво багатонаціональним військовим угрупуванням здійснується чомусь з Польші, здається трохи дивним. Невже в Україні бракує своїх військових командирів?

Як повідомляє прес-служба глави держави, сьогодні президент України Петро Порошенко підписав прийнятий на початку грудня Верховною Радою закон про створення спільно з Польщею і Литвою військової частини імені гетьмана Костянтина Острозького.

Президент схвалив внесення змін до Угоди між урядами Литви, Польщі та України про створення спільної військової частини. Відповідну Угоду було укладено 5 жовтня 2017 в Любліні.

Документом вносяться зміни в преамбули основної Угоди, якими спільній військовій частині дається ім’я великого Литовського гетьмана Костянтина Острозького.

У загальній українсько-польсько-литовській військовій частині будуть служити 545 українських військових, від Польщі — 3,5 тисячі, а від Литви — до 350 військовослужбовців.

У 2016 році Україна, Польща і Литва запустили роботу багатонаціональної бригади ЛитПолУкрбриг.

Командиром ЛитПолУкрбриг було  призначено полковника Зенона Бжушко. «Литовсько-польсько-українська бригада, командування якої дислокується в Любліні, є прикладом успішності спільних оборонних проектів і поглиблення робочих зв’язків між Польщею, Литвою та Україною. Ми посилюємо загальну безпеку наших держав через атмосферу дружби і довіри», — заявляє  польський воєнком.

У Міністерстві оборони України відзначили, що ЛитПолУкрбриг підготовлена за стандартами НАТО – бригада являє собою повністю готовий до бойових завдань підрозділ.

Литовсько-польсько-українська бригада взяла участь в сертифікаційному навчанні, за підсумками якого було підтверджено придбання бригадою повних операційних можливостей.

Нагадаємо, що, майже сто років тому, латиські стрілки у нашій державі проявили себе як жорстокі карателі,  які пригнічували народний опір українців більшовицькому режиму та радянській владі. Відома приказка часів Громадянської війни: «Не шукай ката — шукай латиша».

На Україні офіційно було задокументовано сотні тисяч  катувань  та вбивств мирних українців латиськими військовослужбовцями. Звірячі розправи над населенням проводились латишами в Харкові, Києві, Одесі та Криму.

 

Як ЗНАЮТЬ УСІ військовий стан в Україні нещодавно відмінено.

В Одесской области отменено военное положение

Leave a comment

Top