Чесні новини з усієї України!

Священик УПЦ отримав повістку на допит в СБУ  посеред дороги (відео)

Священик УПЦ отримав повістку на допит в СБУ  посеред дороги (відео)

У четвер, 6 грудня, автівку клірика Рівненської єпархії зупинила Нацполіція, щоб вручити йому повістку на допит в СБУ.  

Співробітники поліції зупинили машину протоієрея Віктора Земляного, який очолює відділ із питань врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії, в м.Корець Рівненської області під приводом огляду. Про це повідомили у  інформаційно-просвітницькому відділі  УПЦ.

Як розповів отець Віктор, правоохоронець заявив, що за нібито наявною в них інформацією, він «може перевозити небезпечні речі», тому поліцейським необхідно терміново оглянути автомобіль. Після цього одразу підійшли співробітники СБУ, зачитали ухвалу та вручили повістку, згідно з якою священик має з’явитися до Служби Безпеки 10 грудня цього року.

Разом із тим, представники СБУ чомусь кілька разів наголосили, що священнослужитель може виїхати за кордон з метою лікування тощо, в такому разі «можна попередити слідчого і на допит не з’являтися».

За припущенням адвоката священика, як зауважив протоієрей Віктор, співробітники СБУ мають претензії саме до його коментарів у ЗМІ про гоніння на Українську Православну Церкву в Україні та зокрема на Рівненщині.

«Я про це говорив і буду говорити, бо це правда, — зауважив він. — Я завжди критикував владу, працівників поліції та СБУ за бездіяльність, коли храми, які за законом належали УПЦ, захоплював “Київський патріархат” тощо. І не відмовлюся від своїх слів».

Окрім того, на переконання отця Віктора, тиск, який сьогодні чиниться на священиків, має кінцевою метою вплинути на архієреїв, аби вони взяли участь в так званому «об’єднавчому соборі». «Все це направлено проти нашого Предстоятеля, проти митрополита Варфоломія, проти владики Пимена», — пояснює отець  Віктор.

Клірик Рівненської єпархії УПЦ додав, що він був готовий до такого розвитку подій, тому що ще з 2017 року відділ, який він очолює, та його особа знаходяться під пильним наглядом правоохоронців. Окрім того, і в приміщенні відділу, і в будинку священика вже неодноразово проводилися обшуки.

«На мою думку, в понеділок мене викликають на допит як свідка за тими ж справами, що й інших священнослужителів нашої єпархії — “Державна зрада” та “Розпалювання релігійної ворожнечі”.

Стаття 111 “Державна зрада” передбачає тримання особи під вартою, також не можна вносити заставу тощо. Адвокат говорить, що мені висунуть підозру за тими статтями, а тому можуть навіть посадити до слідчого ізолятора на час слідства», — зауважив священнослужитель.

Протоієрей Віктор сказав, що «готовий до будь-яких випробувань». «Мені радять втікати з країни. Але нікуди звідси їхати я не буду, в мене совість чиста…

… Я завжди виступав за цілісність України, за суверенітет держави, я завжди говорив, що люблю Україну, я не є зрадником і ніколи ним не був, я є і буду патріотом своєї землі, свого народу…

…Бог із нами, і ми віримо в те, що і правда з нами», — резюмував він.

Нагадаємо, 5 грудня 14 священиків було викликано на допити в Управління СБУ в Рівненській області: 13 – Рівненської єпархії і один священик Полісько-Сарненської.

“Правоохоронці ігнорують очевидні факти розпалювання релігійної ворожнечі проти УПЦ і вишукують її ознаки там, де їх немає”,— так 3 грудня цього року, прокоментував ситуацію навколо особливої уваги правоохоронних органів та СБУ до УПЦ Голова Юридичного відділу протоієрей Олександр Бахов.

 

 

ЯК ЗНАЮТЬ УСІ  Блаженнійший Онуфрій ігнорує погрози вселенського патріархату.

Юна українка встановила два рекорди з метання важких предметів

 

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top