Чесні новини з усієї України!

Які штрафи очікують українців за «євробляхи»?

Які штрафи очікують українців за «євробляхи»?

25 листопада, набули чинності закони про розмитнення автомобілів на єврономерах та посилення контролю над їх переміщенням і використанням.
Раніше, 24 листопада, закони №8487 і №8488 були опубліковані у парламентській газеті «Голос України».

Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» передбачає введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна та його об’єму.

Зокрема, для бензинових двигунів об’ємом до 3000 і понад 3000 куб.см. вводяться базові ставки відповідно 50 і 100 євро. Для дизельних двигунів об’ємом до 3500 і понад 3500 куб.см. базові ставки відповідно 75 і 150 євро.

Крім того, запроваджується граничний коефіцієнт віку автомобіля — 15. Тобто, для автомобілів, вік яких перевищує 15 років, застосовуватиметься коефіцієнт 15.

Також від дня набуття чинності законом запроваджується 90-денний пільговий період дії ставки 0,5 для розрахунку ставки податку за розмитнення на раніше ввезені автомобілі («євробляхи»).

Згідно із законом «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» посилено контроль за переміщенням і перебуванням в Україні транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Документ передбачає, що особа, яка ввезла в Україну автомобіль у режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування чи розпорядження іншим особам. Також забороняється використання такого автомобіля у підприємницькій діяльності або для отримання доходу.

За порушення встановлених правил передбачено штраф у розмірі 34 тис. грн. Перша фіксація працівниками Нацполіції зазначених порушень передбачає стягнення з порушника 8,5 тис. грн, повторна фіксація — 17 тис. грн та позбавлення права керування на рік і вилучення авто.

Також збільшуються штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі і режимі транзиту.

За перевищення терміну від 10 до 20 діб встановлено штраф розміром 8,5 тис. грн,                      від 20 до 30 діб — 85 тис. грн,   понад 30 діб (а також за втрату або розкомплектування транспортного засобу) — 170 тис. грн або його конфіскацію за рішенням суду.

Крім цього, вводиться автоматизований обмін інформацією між фіскальною службою, Держприкордонслужбою та органами поліції з метою контролю за використанням на території України транспортних засобів особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України та/або поміщені у митний режим транзиту.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада на початку листопада підтримала у другому читанні та в цілому законопроект №8487 «щодо зниження вартості розмитнення автомобілів на єврономерах» та законопроект №8488 «про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».

Президент Петро Порошенко 23 листопада підписав ухвалені закони.

При написанні статті використовувалися матеріали  сайту Укрінформ та матеріали  Центру громадського моніторингу та контролю  naglyad.org.

 

Як ЗНАЮТЬ УСІ  миттєве зростання ціни на цибулю в Україні цілком невиправдане.

Почем у нас лучок сегодня?

Leave a comment

Top