Чесні новини з усієї України!

Чи добре буде жити на Вкраїні милій? Або вивчаємо бюджет 2019 (відео)

Чи добре буде жити на Вкраїні милій? Або вивчаємо бюджет 2019 (відео)

Загальні показники якості українського життя у наступному році.

Інфляція (запланована)- 7,4% , (незапланована) — ???%.

Курс: 29,4 гривні за долар.

Мінімальна зарплата: 4173 гривні.

Прожитковий мінімум на одну особу в місяць: з 1 січня 2019 — 1853 гривні, з 1 липня — 1936 гривень, з 1 грудня — 2027 гривень.

Доходи держбюджету: 1 трильйон 26 мільярдів 131 млн гривень.

Витрати: 1,12 трильйона гривень.

Зростання ВВП: 3%

Дефіцит держбюджету: 89 мільярдів 989,3 мільйона гривень.

Державний уряд у встановлені законодавством терміни, (які неодноразово порушувалися раніше), затвердив та направив до Верховної Ради проект Закону про державний бюджет на дуже складний для України в фінансовому сенсі 2019 рік.

 

Примітно, що затвердження бюджету  та його подача в парламент збіглися з приїздом місії Міжнародного валютного фонду — основного кредитора України, що наводить на думку — фінансова розпис готувалася з оглядкою на те, що скаже Фонд, особливо з урахуванням завислого в повітрі продовження співпраці. Бо саме збалансований бюджет, ухвалений до 1 грудня, був однією з умов нової програми фонду для України.

Закладені у кошторис 2019 ключові цифри такі: доходи — 1,026 трлн грн, видатки — 1,112 трлн грн. Дефіцит при цьому залишився незмінним — 89 млрд грн або 2,3% ВВП, як цього вимагав МВФ.

“Нашкребсти” ці додаткові млрд. планують в основному завдяки зростанню рентних платежів за  видобуток газу через рішення уряду про підвищення цін  на газ для населення (9 млрд грн); 2,9 млрд  гривень – з податку на прибуток підприємств та 2 млрд  грн додасть НБУ (загалом Нацбанк має перерахувати до бюджету 47,6 млрд грн).

Також передбачені:  підвищення рентної плати за  використання лісових ресурсів, користування надрами,  підвищенні акцизи на цигарки з 1 липня, збільшення  екологічного податку та підвищення його ставки,  запровадження ПДВ на посилки вартістю у понад 100 євро  (кожна).

Кошторис розраховано згідно прогнозу на те, що  середньорічне зростання ВВП  залишиться на  рівні 3% за рік, інфляцію буде зменшено  — 7,4%, а середньорічний  курс долара розраховували на рівні 29,4 грн/$.

У бюджеті 2019 закладено 1 млрд грн доходів від  легалізації автомобілів на єврономерах, але у Міністерстві фінансів  кажуть, що на них не розраховують.  Кошти будуть спрямовані на покриття дефіциту  Пенсійного фонду.

Нагадаємо, закони про правила розмитнення таких авто Рада ухвалила 8 листопада, а 23 листопада президент їх підписав.

Законопроект №9260 вносить податкові зміни, серед яких  зокрема, податок на посилки з-за кордону.  З 1 липня посилки, сумарна фактурна вартість яких  перевищує еквівалент €100, обкладатимуть податком на  додану вартість товари.

З 1 січня по 30 червня 2019 року передбачений  перехідний період — податком буде обкладатися товар,
сумарна фактурна вартість яких перевищуватиме  еквівалент €150. Тобто, так, як є зараз.
А так званий “закон про три посилки”, який Рада  ухвалила у грудні минулого року, скасовується взагалі.

Ще одна новація законопроекту: оператори поштового  зв’язку, експрес-перевізники визнаються податковими  агентами.
Тож саме вони повинні будуть нараховувати і сплачувати  податкові зобов’язання в бюджет. Що зробить  вартість міжнародної доставки ще вищою.

 

На обслуговування та  повернення боргів витратять майже половина річного бюджету країни!

Як повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова під час брифінгу, — у бюджеті 2019 року на обслуговування й повернення  зовнішніх та внутрішніх боргів закладено 418  млрд грн.  З них близько 180 млрд. грн, або  понад 6 млрд. доларів — виплати за зовнішнім боргом.

За словами Маркарової , — великі платежі, до яких ми повертаємося після кількох років, які нам дала реструктуризація,- це виклик бюджету на 2019 рік. Тож загалом борги у 2019 році заберуть близько 40%  доходів бюджету.

На другому місці — витрати на Мінсоцполітики. У 2019  році для нього виділили 189,6 млрд. грн, з них 166,5 млрд — фінансування Пенсійного фонду, ще 20 млрд. грн  відкладено на монетизацію субсидій.
Пам’ятаємо , —  «Україна — держава соціальна» ( Міністр соцполітики Андрій Рева).

Треті у списку найбільших “пожирачів” бюджетних коштів — силові відомства. Понад 5% ВВП або ж 102,5 млрд грн  передбачені для Міноборони (з них 1,5 млрд — на утилізацію боєприпасів). Нагадуємо: у двох областях країни йде війна, у 10 областях зараз воєнне становище.

Бюджет МВС  дорівнює 83,1 млрд. грн,  Нацгвардії — 12,3 млрд. грн, Нацполіціі — 29,6 млрд.
Міністерство освіти може розраховувати на 42,1 млрд. грн, а МОЗ — на 39,4 млрд. грн.

Відомо, що в останню мить Мінфін збільшив витрати Укравтодору на 4 млрд грн, депутати бюджетного комітету додали ще 3 млрд грн. (Бо наші депутати перед тим забули, де вони зараз є, а як схаменулися: «- А, то ж ми зараз в Україні?! Кажуть там доріг немає. Тож треба трішки грошенят на асфальт виділити.»)
Таким чином, загальний бюджет дорожньго відомства дорівнює 37,4 млрд грн.

 

Як на майбутню президентську гонку гроші вирішили знайти у безрозмірному українському бюджеті.

 

Перед другим читанням у витратах Міносвіти з’явився пункт про 1 млрд грн у Фонд допомоги молодим вченим  президента Порошенка. Сам Фонд було створено 6 листопада.


У Фейсбуці депутати обурювалися цьому пункту, мовляв
через Фонд президент за кошти платників податків буде
оплачувати собі передвиборчу кампанію, однак коли
справа дійшла до голосування у сесійній залі —
пропозицій скасувати цю правку так і не прозвучало.
Тобто тепер ми маємо практично проплачені вибори за наш рахунок.

Ще один пункт, який з’явився у проекті бюджету між
читаннями — 4,9 млрд гривень на субвенцію соціально-
економічного розвитку. Експертне середовище вважає, що
таким чином в уряді “переконали” депутатів з  мажоритарних округів підтримати держбюджет.

Щодо так званих “народних” витрат,  відомо, що  прожитковий мінімум з 1 січня 2019 року становитиме  1853 гривень, а наприкінці року зросте до 2027 гривень.
Мінімальна зарплатня з 1 січня 2019 року має зрости до  4173 гривень, що на 450 грн більше «мінімалки» на  кінець поточного року.

На субсидії у бюджеті заплановано 58 млрд грн, «з яких 55 млрд грн — програма-стандарт на субсидії, однак  вона вже розділена на 2 підпрограми, тому що ми  передбачаємо монетизацію субсидій у наступному році», — розповіла Маркарова під час брифінгу.

Нагадаємо, монетизація субсидій передбачена з 1 січня  2019 року. “Живими” грошима уряд розраховує виплатити  субсидії на 20 млрд грн. «Фінальні розрахунки показують, що сума, яка є в держбюджеті, достатня, щоб в 2019 році потребу в  субсидії повністю забезпечити», — підсумувала міністр  фінансів.
А от на систему “теплих кредитів” у держбюджеті на  2019 рік передбачено 400 млн грн, заявив голова  Державного агентства з енергоефективності та  енергозбереження України Сергій Савчук.

Депутати продовжили пільговий період для ввезення авто  з електродвигунами до 2022 року. Нагадаємо, вперше за  цю норму народні обранці проголосували у грудні  минулого року, тож у кінці 2018 вона втрачала  чинність.

Тепер, ще 4 роки українці зможуть завозити автомобілі на  електротязі без ПДВ (20% вартості) та акцизу (109  євро). Ввізне мито на електромобілі депутати  “обнулили” ще в 2015 році.

Згідно з розрахунками Мінінфраструктури, без сплати  ПДВ та акцизу електрокари дешевші приблизно на 17%.  Втім стосується норма лише автомобілів з повністю  електричним двигуном. Охочим придбати автівку-гібрида  доведеться розмитнювати її за загальними правилами.

На що розподілено загальний фонд українського бюджету:

— функціонування Фонду Президента України щодо підтримки освітніх і наукових програм для молоді — 1 млрд. грн.;

— поповнення статутного капіталу уповноваженого підприємства з управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі — 2 820,0 млн. грн.;

— субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти — 1 500,0 млн. грн.;

— Міністерству оборони на забезпечення діяльності та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних Сил України — 1 000,0 млн. грн. та на капітальний ремонт (реконструкцію) освітніх і медичних установ, на придбання медичного обладнання — 45,0 млн.грн.;

— забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру — 626,0 млн. грн.;

— субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності — 579,7 млн. грн.;

— забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами і функціонування органів і установ системи правосуддя — 476,2 млн. грн.;

— оновлення матеріально-технічної бази закладів вищої освіти — 472,8 млн. грн.;

— діагностика й лікування захворювань із впровадженням експериментальних та нових медичних технологій у закладах охорони здоров’я науково-дослідних установ та вищих навчальних медичних закладах Міністерства охорони здоров’я України — 312,0 млн. грн.;

— лікування громадян України за кордоном — 300,0 млн. грн.(Дуже цікаво, а хто є оті громадяни);

— ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді — 288,0 млн. Грн.( зрозуміло, звідки в депутатів кошти на мисливське приладдя та зброю);

— медичне обслуговування працівників Національної академії наук України — 280,0 млн. грн. (А хіба ж вони там такі хворі усі?);

— здійснення природоохоронних заходів — 237,6 млн. грн .;

— діагностика і лікування захворювань із впровадженням експериментальних та нових медичних технологій, спеціалізована консультативно-поліклінічна допомога, що надається науково-дослідними установами Національної академії медичних наук України — 240,0 млн. грн .;

— апарату Міністерства внутрішніх справ на оплату праці — 250,0 млн. грн., Капітальні витрати — 32,8 млн. грн., Забезпечення поточної діяльності органів і установ — 118,8 млн. грн .;

— здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України — 207,4 млн грн .;

— субвенція з державного бюджету місцевим на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла і приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, і забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа — 200,0 млн. грн .;

— субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво багатофункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту — 200,0 млн. грн. (Маємо надію);

— субвенція з державного бюджету бюджетам міст обласного значення — обласним центрам на будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних п’ятдесятиметрових басейнів та районним бюджетам на реконструкцію й капітальний ремонт існуючих спортивних п’ятдесятиметрових басейнів — 200,0 млн. грн. (Де Ви бачили у районі такі басейни, якщо зараз навіть не у кожному українському місті вони є? );

— проектування і будівництво аеропорту «Придніпров’я» в місті Солоне Дніпропетровської області         — 200,0 млн. грн .;

— медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам — 190,9 млн. грн.;

— субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення і ремонт існуючих спортивних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах усіх ступенів — 150,0 млн. грн.;

— Службі безпеки на грошове забезпечення — 150,0 млн. грн.;

— Держслужбі з надзвичайних ситуацій на матеріально-технічне забезпечення — 268,7 млн. грн., Комунальні послуги — 28,0 млн. грн., будівництво (придбання) житла для осіб рядового і начальницького складу — 90,0 млн. грн.;

—  на реабілітацію дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу — 111,2 млн. грн.

Ще по 100 мільйонів гривень:

  • Головному управлінню розвідки Міністерства оборони на забезпечення розвідувальної діяльності;
  • Управлінню державної охорони на грошове забезпечення;
  • Генеральній прокуратурі на капітальні витрати;
  •  — на реалізацію державного інвестиційного проекту «Національний науково-практичний центр нейротравми та нейрореабілітації» в складі Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України».

 

 

 

Як вже ЗНАЮТЬ ВСІ  «Україна — держава соціальна».

Міністерство фінансів зареєструвало свою сторінку в Bloomberg

Leave a comment

Top