Чесні новини з усієї України!

Митрополит Філарет заборонить УПЦ МП називатися Української Православною Церквою

Митрополит Філарет заборонить УПЦ МП називатися Української Православною Церквою

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет зааявив, что всі церкви України невдовзі зіллються в одну.

Ті ж, хто залишиться на канонічній території РПЦ, не матимуть права йменуватися українською церквою. Попри те, що їм все одно залишать вільний вибір — приєднуватись до спільної церкви чи ні.

«Ніякого насильства не буде», — цитує Філарета РБК-Україна.  При цьому Філарет також обіцяє, що й питання належності храмів буде вирішуватись у чіткій відповідності до бажання прихожан.

«Храми належать громаді, — впевнений мтрополит. — І якщо громада переходить в УПЦ, то вона переходить зі своїм храмом. Якщо вона залишається в РПЦ, то і храм залишається з ними», — заявив Філарет, підкресливши також, що питання юрисдикції храмів буде вирішуватись на зборах всього приходу.

«Якщо 2/3 приходу проголосує за те, щоб залишитися в Російській церкві, значить цей прихід буде належати Російської церкви. Якщо ж 2/3 прихожан проголосує за українську церкву, то храм разом з прихожанами перейде в Українську православну церкву. а якщо не буде 2/3, то залишається так як є. якщо 2/3 немає, а прихід знаходиться в Московському патріархаті, то вона і залишиться в Московському патріархаті», — пояснює Філарет.

Виключення з цього правила не буде зроблено навіть для лавр, обіцяє він.

«Що стосується лавр. По-перше, треба знати, що все лаври знаходяться на території України, а значить вони є українською святинею. Але перехід з Російської православної церкви в Українську православну церкву може бути тільки добровільним. Тобто братія (монахи, — прим .) цих лавр повинні добровільно вибрати цю церкву. Я вірю, що рано чи пізно лаври перейдуть в Українську православну церкву, без будь-якого насильства. Те, що вони будуть в Української православної церкви, ніякого сумніву немає», — підсумував митрополит.

І ще раз підкреслив, що має надію на отримання томосу від вселенського патріархату вже до кінця 2018 року.

Філарет повідомляв, що майбутній глава Єдиної української помісної православної церкви буде відповідати окремими критеріями, за якими його зможуть вибрати на Об’єднавчому Архієрейському соборі.

Дата проведення цього собору поки що невідома. Проте Філарет обіцяє, що створена на ньому структура буде зватися Київським Патріархатом, а в офіційних документах — Українською Православною Церквою за аналогією з раніше створеними помісними Сербською, Болгарською, Румунською та іншими православними церквами.

Довідка ЗНАВЦІВ

Українська православна церква (УПЦ) Київського патріархату висуне свого предстоятеля Філарета на пост глави єдиної церкви автокефальної церкви. Про це на прес-конференції заявив патріарший намісник, митрополит Єпіфаній.

Leave a comment

Top