Чесні новини з усієї України!

В Україні змінено правила отримання спадщини

В Україні змінено правила отримання спадщини

Від сплати податку і військового збору при отриманні спадщини звільнили спадкоємців другої черги. Йдеться про рідних братів і сестер, діда і баби.

Раніше податок не платили тільки спадкоємці першої черги — батьки, чоловік або дружина, діти. Відповідні зміни до Податкового кодексу Верховна Рада внесла близько 2 років тому. Про це повідомляє NewsOboz.

«Зміни в кодекс внесли через багаторічне неоформлення спадщини спадкоємцями другої черги, які не хотіли оплачувати процедуру. Їм треба було проводити оцінку майна і платити податки. В результаті такі особи фактично володіли спадщиною. Юридично ж воно не належало їм. Наприклад, проживали в будинку. але при виникненні спірних питань, змушені були звертатися до суду», — пояснив адвокат Олег Мицик.

За його словами, найбільш гостро проблема виникала при оформленні спадщини в сільській місцевості. Там сплата податку і плата за проведення оцінки в рази більше, ніж реальна вартість майна.

Зараз членам сім’ї першої та другої черги не потрібно платити 5% податку і 1,5% військового збору. Це не стосується інших спадкоємців. Крім того, для іноземців податок становить 18%.

Заява про прийняття спадщини необхідно подати протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця.

Спадкування за законом відбувається в порядку черговості. Всього існує п’ять черг спадкоємців за законом.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ,  у користуванні нерозмитненою автівкою на «євробляхах» відсутнє порушення законодавства.

«Авто на бляхах» — законні. Рішення суду

Leave a comment

Top