Чесні новини з усієї України!

Петро Порошенко: «Багато з депутатів не переймались мовою, а піарились на ній!»

Петро Порошенко: «Багато з депутатів не переймались мовою, а піарились на ній!»

Так Президент прокоментував рішення Верховної Ради прийняти у першому читанні законопроект про українську мову. 

Петро Порошенко тепер розраховує , що до другого читання депутати підготують гідний документ, який відповідає європейським стандартам ставлення до прав меншин. Про це він сказав на зустрічі з педагогами з нагоди Дня працівників освіти.

Порошенко зазначив, що в Україні виникла серйозна законодавча прогалина після того, як взимку Конституційний суд скасував попередній закон про мови від 2012 року.

«Так, новий закон — це справа парламенту. Але мені шкода, що багато депутатів в сьогоднішньої дискусії насправді піклувалися не про мову, а про піар на мові. Думали не про те, як підтримати українську, а як принизити своїх політичних опонентів. Слухайте, ну хоч на мові цього робити не можна точно. Це дуже чутлива і дуже важлива для держави сентенція. Проте я хочу підкреслити, що я вітаю прийняття закону в парламенті в першому читанні», — сказав Президент.

Також глава держави закликав депутатів до другого читання підготувати збалансований проект, який буде, серед іншого, відповідати європейським стандартам ставлення до прав меншин.

Довідка ЗНАВЦІВ

«Закон Колесніченка-Ківалова» про мови було приянто в 2012 році. За його нормою, якщо число носіїв регіональної мови на певній території складає не менш 10% від загальної кількості населення, то ця мова можна використовувати в офіційному документообігу нарівні з державною. Дія закону поширювалося на 19 мов. При цьому неоднозначно було прописано поняття «рідної мови»: «Перша мова, яку людина опанувала в дитинстві».

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, в Україні змінилися правила реєстрації авто.

В Україні змінилися правила реєстрації авто

 

Leave a comment

Top