Чесні новини з усієї України!

15 мільярдів: Названо суму, яку Україна має виплатити за кредитами в 2019 році

15 мільярдів: Названо суму, яку Україна має виплатити за кредитами в 2019 році

Наступного року Україна має виплатити кредиторам близько 15 млрд. дол. (427 млрд грн).

Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За підрахунками уряду, це третина державного бюджету країни на наступний рік. Планується, що він складе 1,2 трильйона гривень. У цій ситуації, за словами прем’єра, критично важливо не допустити дефолту.

«Тому країні вкрай потрібна системна боргова політика, яка дозволяє одночасно виконувати зобов’язання перед кредиторами, перекредітовиваться для виплати існуючих боргів, а також так вибудовувати економічну ситуацію, щоб власних ресурсів вистачало для зменшення боргового навантаження», — зазначив Гройсман.

У свою чергу в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова нагадала про прийняття урядом стратегії управління зовнішнім боргом перед поданням проекту Бюджету до Верховної Ради. «У найближчі три роки ми не тільки будемо виконувати всі наші зобов’язання, але і зменшувати поступово відношення боргу до нашого ВВП», — сказала Маркарова.

За її словами, бюджет-2018 виконується на рівні 98-99% і до кінця року буде виконаний повністю, що дозволить «впевнено і спокійно увійти в 2019 рік, який буде непростим».

Крім того, вона нагадала про важливість продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, який поки не дав остаточної відповіді щодо перспектив виділення Україні чергового траншу.

«Звичайно, програма МВФ є дуже важливою для нас, ми працюємо і я сподіваюся, що на фінальних стадіях домовленостей з нашими партнерами. Транш МВФ не йде в бюджет, а в резерви Нацбанку. Для нас важливо, що він відкриває для нас фінансування від інших партнерів ЄС і Світового Банку, яке надходить до бюджету», — сказала Маркарова.

Одним з ключових вимог МВФ для відновлення програми кредитування залишається підвищення ціни на газ для населення. За словами Володимира Гройсмана, українська сторона все ще продовжує переговори з фондом для пошуку оптимального варіанту врегулювання цього питання.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, для оформлення субсидії треба подати лише заяву та декларацію.

Андрій Рева: Для оформлення субсидії треба подати лише заяву та декларацію (відео)

Leave a comment

Top