Чесні новини з усієї України!

Прізвища закарпатців почали заносити до «Миротворця». Що відбувається? (відео)

Прізвища закарпатців почали заносити до «Миротворця». Що відбувається? (відео)

Взаємовідносини між Україною та Угорщиною набувають все менше позитивних рис. Дипломатична напруга зростає. І все це — на тлі постійних повідомлень про отримання українцями угорськихї паспортів.

Відомий україський антисепаратистський ресурс «Миротворець» відкрив новую сторінку. Теперь в базу потенційних зрадників почали вносити громадян, котрі отримали угорське громадянство.

«Перша п’ятірка порушників Конституції і Закону України «Про громадянство» зафіксована в чистилищі, — пише сторінка проекту у Фейсбуку. — Всі дані про наявність у зазначених громадян України незаконного угорського громадянства підтверджено».

 

Угорські паспорти видаються на Закарпатті вже деякий час. Це, зокрема, відбувається у селищі Береговому, де новим громадянам сусідньої країни навіть наливають келих шампанського — в честь такого видатного свята. А ще люди отримують засторогу: ні в якому разі не повідомлять про цю подію українській владі.

Проте інформація все ж стала відомою. Відео, на якому зафільмовано «церемонію» вручення угорського паспорту черговому мешканцю Закарпаття, буде показано голові МЗС Угорщини Петеру Сійярто. Про це каже міністр закордонних справ України Павло Клімкін, за розпорядженням якого, у відповідь на масову роздачу угорських паспортів українцям було вислано за межі нашої держави угорського консула.

Не стоять осторонь процесу і правоохоронці, попереджаючи людей про загрозу, що несе така поведінка дипломатів сусідньої країни. Проте декого це не зупиняє: так, депутат Берегівської райради від «Партії угорців України» Кароль Беркі (прізвище також внесего до реєстру «Миротворця»), у якого знайшли угорський паспорт, склав свій мандат.

Чому не зупиняє? Справа в том, що українське законодавство ніякого покарання за подвійне громадянство не передбачає.

«Ми про такі загрозливі тенденції говоримо весь час публічно. Але українське законодавство не передбачає кримінальної відповідальності за подвійне громадянство. Єдине, що ми можемо, — це позбавити чиновника доступу до держтаємниці. А це питання краще адресувати МЗС, яке має реагувати на дії консульства», — зазначає прес-секретар СБУ Олена Гітлянська.

«Я вважаю, що Закарпаття — це дуже ризикований регіон з точки зору гібридних методів. І ми в це повинні вкластися (в протидію гібридним загрозам), інакше створимо ситуацію, що нам це буде коштувати все більше», — каже міністр Клімкін.

І подкреслює: на Закарпатті потрібно рішуче будувати власну «логіку поведінки з національними меншинами».

За словам голови українського МЗС, це серйозне завдання, і вона повинна стосуватися також інших регіонів України, де є національні меншини, адже ситуацію може використати на свою користь Росія.

«Є й інші регіони, де у нас є національні меншини: румунське, болгарське. Ми прекрасно розуміємо, як Росія працює серед румунського та болгарського меншини. Росія може і буде вдосконалюватися в застосуванні гібридних методів. Потрібна послідовна і чітка політика по відношенню до всіх цих регіонів», — впевнений міністр.

А що ж угорський уряд? Останньою новиною, що надійшла звідти, стало повідомлення про заклик  ЄС обговорювати санкції проти Росії, а не продовжувати їх автоматично.

Про це Петр Сійярто заявив в інтерв’ю російському каналу RT.

«Ми чітко окреслили необхідність чесного діалогу, оскільки ми ненавидимо дурити одне одного. Потрібне чесне і пряме обговорення, чи досягли санкції успіху? Давайте проаналізуємо факти, чи допомогли санкції європейській економіці або російській економіці, чи, навпаки, допомогли чинити тиск на російську економіку, чи допомогли вони виконати Мінські угоди. Відповівши щиро на ці питання, ми повинні приймати рішення про наше майбутнє», — зазначив міністр Сійярто.

Про те, як саме уявляють угорці своє майбутнє щодо України, можут свідчити слова голови парламентського комітету з закордонних справ Ганни Гопко — про те, що Будапешт відверто тисне на Україну з метою домогтися згоди Києва на створення національної автономії на Закарпатті.

«Я розумію,що Будапешт хоче до 2020 року, до сторіччя тріанону (мирного договору 1920 року, за підсумками якого Угорщина втратила 2/3 своєї території — , Ред.), мати перемогу і отримати угорську автономію. Я хочу сказати угорцям щоби і не мріяли. Ніколи на Закарпатті не буде територіальної автономії угорців», — цитує Гопко «Європейська правда».

Довідка ЗНАВЦІВ

31 липня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа. Іноземному дипломату було вручено ноту протесту проти недружніх кроків Угорщини на Закарпатті та озвучено вимогу надати офіційні поянення щодо рішення уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

3 серпня стало відомо, що Угорщина фактично проягнорувала вимогу української стороні, все ж створивши посаду уповноваженого міністра по Закарпатській області. На неї було призначено Іштван Грежа, який вже два роки в складі уряду Угорщини «курує» Закарпаття.

 

 

Leave a comment

Top