Чесні новини з усієї України!

Закон про мову: Король помер — то хай живе король? (відео)

Закон про мову: Король помер — то хай живе король? (відео)

Спікер Верховной Ради Андрій Парубій повідомив про свій намір активізувати депутатів, щоб наступного тижня парламент розглянув усі законопроекти, що стосуються прав української мови в державі.

За словами Парубія, така гостра необхідність мотивована фактом відміни сумновідомого «закону Ківалова — Колесніченко», котрим надавалися широкі права російській мові.

Відео — Канал Верховної Ради України

Закон «Про засади державної мовної політики» було визнано неконституційним 28 лютого цього року. Як пише на сайті «Радіо Свобода» Тарас Марусик, заступник голови Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя при Міністерстві культури України, суддя-доповідач в Конституційному суді України у справі скасування мовного закону Ігор Сліденко вважає, що після відміни «Закону Ківалова — Колесніченка» утворилася «правова прогалина».

І вона «повинна змусити народних депутатів» пришвидшити свою роботу в плані підготовки нового закону, який би відповідав Конституції». Парламент поки що не квапиться, лише фонтанує законопроектами.

Так, за повідомленням спікера ВР, до розгляду в сесійну залу вже на найближчому пленарному тижні (1-5 жовтня)  планується винести цілих три мовних законопроекти.

«На наступний (пленарний – ред.) тиждень я планую поставити на розгляд в блоці питань культури закони про українську мову. Їх є чотири, один ще, зареєстрований, розглядається в комітеті. Я впевнений, що після того, як Конституційний суд визнав неконституційним ухвалення «закону Колесніченка-Ківалова», зараз в нас є вакуум, який треба заповнити. І наступного тижня я буду пропонувати, щоб ми розглянути усі законопроекти, вибрали один з них – і на його основі підготували до другого читання і ухвалили базовий, фундаментальний закон про мову в Україні», – сказав Парубій.

Є такий французький історичний вислів: «Le roi est mort! Vive le roi!» («Король помер! Хай живе король!»), пише Тарас Марусик. Закон помер, але законодавча конкуренція, невипадкова, як на мене, ставить під сумнів другу частину виразу – хай живе закон! Виходить, що «мертвий хапає» навіть не живого, а ще ненародженого. І таких ненароджених – 4 законопроекти. Спробую пояснити, чому так склалося і як можуть розгортатися події.

Довідка ЗНАВЦІВ

На даний момент в Україні немає закона про мову. Три законопроекти, які має наміре винести на обговорення нардепів Андрій Парубій, було схвалено на засіданні комітету з питань культури і духовності Верховної Ради 7 червня минулого року.

Четвертий законопроект, гнапрцьований комітетом разом з представниками громадських організацій, взяв за основу проект проект №5670.

На початку 2018 року представники громадськості закликали уряд публічно підтримати законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної» №5670-д та звернулись до Верховної Ради України з закликом ухвалити його в першому читанні.

Як повідомляло ЗНАЮТЬ ВСІ, відомий україський антисепаратистський ресурс «Миротворець» відкрив новую сторінку.

Прізвища закарпатців почали заносити до «Миротворця». Що відбувається? (відео)

Leave a comment

Top