Чесні новини з усієї України!

Філарет щодо долі храмів Московського патріархату: Все вирішуватимуть громади

Філарет щодо долі храмів Московського патріархату: Все вирішуватимуть громади

Києво-Печерська лавра зможе перейти до Української церкви лише після надання Томосу. А рішення про перехід ухвалюватиме громада.

Про це під час інтерв’ю «Ехо-Москви» повідомив глава УПЦ Київського Патріархату Філарет.

За його словами, рішення про перехід будь-якого храму УПЦ МП будуть ухвалювати релігійні громади лише шляхом голосування.

«Вони ж силу не застосовуватимуть і ми не будемо. Значить, якщо вони не будуть, то і ми, і ніякого конфлікту не буде. Ми принципово хочемо дотримуватися цього положення: ніякого насильства, а вільний вибір — або Українська церква, або Російська», — каже патріарх Філарет.

Те саме буде і під час вирішення питання підпорядкування храмів, куди ходять люди з невеликих громад.

«Зібралося село. 2/3 проголосувало за Українську церкву, значить, храм належатиме цій громаді. А ті віруючі мають право на організацію своєї релігійної громади, але вони вже будуть називатися не Українська церква, а Російська церква в Україні», — каже голова УПЦ  КП.

Довідка ЗНАВЦІВ

7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які будуть представляти Константинополь у Києві — архієпископа Даніеля Памфилона зі Сполучених Штатів і єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади. РПЦ відреагувала на призначення представників Константинополя в Україні та назвала це «безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію».

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні в п’ятницю, 14 вересня, вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Крім того, синод прийняв рішення про припинення в храмах Московського патріархату

Вірянам РПЦ заборонили молитися за Вселенського патріарха Варфоломія молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

17 вересня екзархи Вселенського Патріархату архієпископ на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Як повідомляло ЗНАЮТЬ ВСІ, героєм авторської програми Олега Володарського «Сповідь» стала одеситка Анна Ільющенкова — медик, доброволець батальйону «Донбас», яка врятувала під час боїв за Іловайськ в 2014 році десятки життів українських бійців.

Фото — Українська Правда

Анна Ільющенкова: «Мені болить нерозуміння…»

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top