Чесні новини з усієї України!

#FreeSentsov. Олег Сенцов голодує вже більше 100 днів, а Білий Дім мовчить

#FreeSentsov. Олег Сенцов голодує вже більше 100 днів, а Білий Дім мовчить

Українські активісти, що виступають на захист політв’язня — режисера олега Сенцова, звернулися до голови МІДу Павла Клімкіна. Вони прохають міністра посприяти якнайшвидшому розгляду урядом США петиції на підтримку бранців Кремля, розміщеної на сайті Біло Дому.

Звернення зачитав співзасновник громадської організації «Спільна перемога» Олександр Соколинський сьогодні під час прес-конференції в Укрінформі.

«Завдяки злагодженій роботі вищезазначених громадян України та активності українців на території України та за кордоном всього за дві доби вдалось зібрати необхідну кількість підписів під петицією на сайті Білого дому. Громадськість зробила все від неї залежне, тепер час долучатись українським дипломатам та представникам МЗС. Петиція може чекати розгляду до 60 днів. У нас цього часу немає, оскільки Олег Сенцов голодує вже більше ста днів, стан його погіршується щодня, медики визначають його як критичний», — підкреслив він.

Соколинський зауважив, що у зверненні також міститься прохання надати інформацію та роз’яснення щодо того, «як МЗС та інші відповідальні державні установи можуть вплинути на якомога швидший розгляд петиції у Білому домі».

Саме звернення адресоване главі МЗС Клімкіну та речнику міністерства Мар’яні Беці.

Довідка ЗНАВЦЯМ

6 вересня петиція на підтримку незаконно ув’язненого в Росії Олега Сенцова та інших бранців Кремля, розміщена на сайті Білого дому, зібрала необхідні 100 тисяч підписів. Необхідну кількість підписів потрібно було зібрати до 8 вересня, інакше вона була б знята з сайту Білого дому. Відреагувати на заяву повинен уряд США. Своє голодування Олег Сенцов оголосив у російській в’язниці 14 травня 2018 року.

22 червня мати політв’язня Людмила Сенцова направила на ім’я президента РФ прохання про помилування сина. З Кремля відповіли, що Сенцов повинен сам подати відповідне клопотання. Проте, як повідомив адвокат українця Дмитро Дінзе, режисер категорично відмовляється писати будь-які прохання.

8 серпня його сестра Наталя Каплан повідомила, що стан здоров’я Сенцова катастрофічний.

Загалом у Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів.

Як повідомляло ЗНАЮТЬ ВСІ, народний депутат Олексій Гончаренко згоден йти до в’язниці замість Сенцова.

Народний депутат Олексій Гончаренко згоден йти до в’язниці замість Сенцова

Leave a comment

Top