Чесні новини з усієї України!

На окупованому Донбасі хочуть провести «референдум»

На окупованому Донбасі хочуть провести «референдум»

В угрупованні «ДНР» допускають проведення не тільки «виборів» глави і «парламенту», але і новий «референдум».

Про це в коментарі ТАСС заявив голова «народного ради ДНР» Денис Пушилін. За його словами, такий сценарій можливий у разі непродовження владою України дії закону про «особливий статус» Донбасу.

Пушилін вважає, що відмова продовжити дію закону, буде означати і відмову Києва виконувати Мінські угоди.

«Тоді потрібно буде провести вибори глави і народного ради. І не тільки. Потрібно буде провести і муніципальні вибори. Вони до сих пір відкладалися, оскільки підпадали під Мінські угоди. Але якщо Київ з цих угод вийде, то проведемо їх самі », — запевняє він. Також діяч «ДНР» вважає, що потрібно «референдум з більш чітким питанням, ніж у 2014 році».

«Наприклад: «Ви за те, щоб Донецька народна республіка була незалежною суверенною державою?», — цитує Пушиліна Донецька правда.

Раніше про можливість проведення «виборів» керівництва «ДНР» і «ЛНР» в разі непродовження українського закону про «особливий статус» заявив близький до помічника президента РФ Владислава Суркова політолог Олексій Чеснаков. Термін закону про «особливий статус» Донбасу закінчується восени.

Довідка ЗНАВЦЯМ

4 травня 2014 року на Донбасі пройшов Народний референдум, який показав підтримку жителів Донбасу територіальної цілісності України.

За це проголосували 72,8% жителів Донецької області і 70,1% жителів Луганської області, проти проголосувало 24,75% і 26,9% відповідно.

Референдум був організований ініціативною групою з громадських активістів Донецької і Луганської області.

Жителям Донбасу було запропоновано висловити свою думку з двох питань:

1) Чи підтримуєте Ви територіальну цілісність України ?;

2) Чи виступаєте Ви за розширення повноважень місцевих громад, які виражаються в самостійної бюджетної та культурної політики регіону?

«Усі соціологічні дослідження, що проводилися на Донбасі, констатують підтримку ідей територіальної цілісності місцевими жителями. Це також підтверджує, що ідеї федералізації, створення окремих» республік «є штучними і підтримуються за рахунок матеріальної та інформаційної допомоги з боку. Нам було важливо отримати результати до проведення референдуму про створення так званої «Донецької народної республіки» 11 травня, який планувався по кримському сценарієм», — цитувало «Сегодня» Дмитра Ткаченка, співорганізатора Народного ре ферендуму в Донецькій області.

Як повідомляло ЗНАЮТЬ ВСІ, на Донбасі встановлять «шкільне перемир’я».

На Донбасі встановлять «шкільне перемир’я». Чи надовго?

Top