Чесні новини з усієї України!

На Донбасі встановлять «шкільне перемир’я». Чи надовго?

На Донбасі встановлять «шкільне перемир’я». Чи надовго?

22 серпня завершилися дводенні переговори в рамках Тристоронньої контактної групи, за підсумком яких вдалося досягти низки важливих угод.

Головна з них — безстрокове припинення вогню, починаючи з півночі 29 серпня у зв’язку з початком навчального року. Цю угоду вже назвали «шкільним перемир’ям».

«Сторони зобов’язуються здійснити всі необхідні кроки для забезпечення сталого режиму припинення вогню. Для моніторингу сторони зобов’язуються забезпечити надійний і безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України, відповідно її мандату», — повідомила Дарка Оліфер, прес-секретар представника України в ТКГ — другого президента країни Леоніда Кучми.

При цьому вона зазначає, що поки ситуація з безпекою на Донбасі не зазнала істотних змін.

Зокрема, не дало результатів попереднє — «хлібне перемир’я», яке стартувало 1 липня.

«Протягом» хлібного перемир’я «(1 липня — 20 серпня 2018) українська сторона зафіксувала майже півтори тисячі обстрілів з боку НВФ ОРДЛО, в тому числі із забороненого Мінській угоді зброї — РСЗВ» Град «, танків, артилерії, мінометів. Є жертви серед військових і цивільних. За цей період СММ ОБСЄ зафіксувала обстріли 9 населених пунктів», — написала Оліфер на сторінці в Фейсбуку.

 

Представники угруповань «Л-ДНР» в свою чергу заявили, що також «повністю підтверджують прихильність новому перемир’я». Перемир’я на Донбасі має супроводжуватися моніторингом і верифікацією з боку Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в цілодобовому режимі і гарантіями безпеки з боку Росії, додала Оліфер.

«Робота СММ ОБСЄ повинна відбуватися, в тому числі, уздовж неконтрольованого ділянки російсько-українського кордону зі створенням безпеки зон в цих прикордонних ділянках, а також в районі, вільному від важких озброєнь і військової техніки в межах н.п. Кальміуське, Кумачове, Саханка, Новоазовськ. Особливо гостро стоїть питання повернення до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року», — написала прес-секретар Леоніда Кучми.

Окрім обговорення «шкільного перемир’я», під час перемовин Україна також запропонувала помилувати і передати двох засуджених російських громадян в обмін на українських військовослужбовців, які більше трьох років утримуються в полоні бойовиків. Українська сторона повідомила про випадки крадіжки оптоволоконних кабелів, 4-х автомобілів та інших елементів обладнання оператора Vodafone-Україна в непідконтрольною частини Донбасу. У свою чергу ДНР заявила про успішне узгодженні проведення ремонтних робіт на лінії зв’язку Vodafone в Оленівці.

Директор Центру політичної кон’юнктури Олексій Чеснаков стверджує, що обговорював з керівництвом «ДНР / ЛНР» питання можливого перенесення «виборів» на непідконтрольних Україні Донбасі, пише Донецька правда. За його словами, остаточне рішення буде прийнято з урахуванням «міжнародної обстановки, прогресу в реалізації Мінських угод і продовження Україною дії закону про» особливий статус».

Фото — АіФ Україна

Як повідомляло ЗНАЮТЬ ВСІ, Генпрокуратура буде заочно розслідувати справи чиновників, причетних до створення ЛНР.

Генпрокуратура буде заочно розслідувати справи чиновників, причетних до створення ЛНР

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top